Reportáž z utkání VL VŠE – FFÚ vs. FIS – ženy

Volejbalová liga VŠE23. 11. 2016 - Ve středu 23. 11. 2016 se ve sportovní hale na Třebešíně konalo další utkání ženské části Volejbalové ligy VŠE. V tomto kole proti sobě nastoupil domácí tým Fakulty financí a účetnictví a tým Fakulty informatiky a statistiky. Pro týmy obou fakult se jednalo o poslední zápasy podzimní části Volejbalové ligy, přičemž hráčky z financí potřebovaly v tomto zápase získat plný počet bodů, aby stáhly bodovou ztrátu vůči vedoucímu týmu z Podnikohospodářské fakulty.

Hned v úvodu prvního setu získaly hráčky z financí několikabodový náskok, který v průběhu setu ještě navyšovaly. Tento náskok se hráčkám z FISu podařilo mírně stáhnout, což ale na výsledku nic nezměnilo a hráčky z FFÚ si došly pro vítězství 25:13.

Druhý set začaly lépe hráčky z Fakulty informatiky a statistiky a díky své bojovnosti si na začátku setu získaly mírný náskok. Tento náskok se jim ale nepodařilo udržet a tak druhý set skončil opět vítězstvím týmu financí a to v poměru 25:22.

Třetí set zahájil na podání tým ze čtvrté fakulty. Díky dobrému servisu a neúspěšnosti týmu financí na útoku, získaly hráčky z FISu hned v úvodu posledního setu čtyřbodový náskok. Tento náskok si držely v průběhu celého setu a ani bojovnost na straně financí jim nezabránila si ho udržet. Týmu financí se přes veškeré snahy nepodařilo ztrátu stáhnout a v důsledku několika chyb v koncovce nakonec podlehl týmu informatiky a statistiky v poměru 25:18.

Zuzana Dušilová, FFÚ