15.12.2017 - Konec semestrální výuky

Reportáž z utkání VL VŠE – FFÚ vs. FMV – muži

Volejbalová liga VŠE22. 9. 2016 - V prvním týdnu zimního semestru 2016/2017 se nám rozběhl již 5. ročník Volejbalové ligy VŠE. V úvodním klání mužské soutěže se proti sobě, jako už tradičně, postavily sestavy FFÚ, vítězové loňského ročníku, a FMV. První fakulta se představila ve velice početném složení, zatímco hráči druhé fakulty se ve svých řadách evidentně potýkají s nedostatkem. Tento fakt však žádným způsobem neovlivnil průběh utkání.

První set se z počátku nesl na vlně lehké nervozity. Oba týmy se vzájemně oťukávaly a zkoušely, co všechno si můžou dovolit. Mezinárodní vztahy se ze začátku dopouštěly daleko více nepřesností a nevynucených chyb, kterými si zadělaly na vytvoření několikabodové ztráty, kterou později musely těžce stahovat. Zhruba v polovině setu se jim to však podařilo a skóre vyrovnaly. Velkou míru na tom měly ovšem chyby také na straně Financí. V koncovce se bojovalo o každý bod, ale šťastnější byli v tomto případě borci z mezinárodních vztahů a vyhráli tak nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Druhý set byl znamení usnutí na vavřínech. Ačkoliv FMV nevstoupila do druhé sady tak nesměle jako do první, po několika úvodních výměnách se potýkala s problémy na příjmu a taky v útoku. Vyrovnaná hra ze strany Financí se vyplatila a zajistila jim tak dostatečný bodový náskok, který bezpečně udržovali až do konce setu. Druhá sada tak skončila razantním rozdílem 25:15 ve prospěch FFÚ.

Prohra ve druhém setu však nesrazila Vztahy na kolena. Naopak. S vidinou možnosti porazit úřadující vítěze soutěže se s vervou pustily do boje o vítězství v zápase. Poslední set byl tedy bitvou se vším všudy. Hrálo se odvážně, což se projevilo sem tam nějakou chybou na obou stranách vysoké sítě, nicméně průběh celého setu byl velmi vyrovnaný. Největší drama nastalo v koncovce. Skalní fanoušek téměř omdléval napětím. Každá chyba znamenala snížení možnosti na úspěch. Chladnější hlavu však v koncovce zachovaly Vztahy. Vyvarovaly se chyb a svou útočnou hrou si vybojovaly vítězství 25:23 a tím také 2:1 v celém zápase.

Děkujeme za podporu alespoň jednoho fanouška.

Za FMV,

Antonín Ticháček