15.12.2017 - Konec semestrální výuky

Reportáž z utkání VL VŠE – FFÚ vs. FMV – ženy

Volejbalová liga VŠE22. 9. 2016 - Dňa 22.9.2016 sa odohral prvý ženský volejbalový zápas v zimnom semestri 2016/2017 medzi hráčkami z fakulty FMV a FFÚ, no pre niektoré študentky to bol prvý zápas vôbec. Všetky hráčky sa do zápasu pustili s plným nasadením. FFÚ ako minuloročný víťazi súťaže boli pre nás (FMV) dostatočne veľkou výzvou dať do zápasu všetky naše sily a skúsenosti. Bohužiaľ FFÚ nezohnali rozhodcu, a tak sme do každého setu vstupovali s výhrou 4:0.

Prvý set bol zo začiatku celkom vyrovnaný, no od polovice setu boli jasným ťahúňom zápasu hráčky FFÚ. Obmedzili ich chybovosť na minimum, čo sa o našej strane v tomto sete nedalo povedať, a tak to zaslúžene dosiahli do víťazného konca a prvý set vyhrali pomerom 25:17.

Druhý set začal takisto vyrovnane a však tentokrát sme takmer bezchybnou hrou a dobrým servisom s prehľadom vyhrali my v pomere 25:9. A tak nasledoval najdramatickejší posledný set, ktorý mal rozhodnúť o víťazovi tohto stretnutia. Set začal opäť vyrovnane a na oboch stranách sme mohli vidieť bojovnosť a krásny volejbal. Za stavu 18:13 pre FMV, sme si začali myslieť, že ten zápas máme už pod kontrolou, ale dievčatá z FFÚ sa nevzdali a zobrali si time-out po ktorom nastúpili do zápasu s takým odhodlaním, že po chvíli bol stav 19:18 pre FFÚ. Táto dráma sa ťahala až do konca zápasu, kde sa už prejavovali tie ozajstné emócie. Nakoniec dievčatá z FFÚ nám podľahli tesne 25:23.

Toto víťazstvo si veľmi vážime a tešíme sa z neho. Najdôležitejšie však je, že sme si dobre zahrali, dievčatá predviedli super výkony na oboch stranách a volejbal mal dobrú úroveň. Ďakujeme všetkým, ktorý pomohli zorganizovať tento zápas a aj dievčatám na lavičke za ich podporu, veríme že sa nám takýto výkon podarí zopakovať aj v najbližšom zápase proti FPH.

Simona Svitačová, FMV