Reportáž z utkání VL VŠE – FFÚ vs. FPH – muži

Volejbalová liga VŠE23. 3. 2017 - Ve čtvrtek 23. března se na Třebešíně opět setkali fakultní volejbalová družstva mužů, aby změřili své síly v dalším zápase VŠE volejbalové ligy. Tentokrát se proti sobě postavil domácí tým FFÚ a tým hostů z Podnikohospodářské fakulty.

Domácí tým chtěl konečně v letní části soutěže vyhrát za 3 body, aby si udržel vedoucí místo v tabulce, zatímco soupeři z FPH chtěli navázat na výborný výkon z minulého zápasu proti FIS. Bohužel pro hosty, se domácí tým sešel v plné sestavě ostřílených borců, tudíž domácí hráči nemuseli hrát na jiných postech, než jsou zvyklí a sehnali si i rozhodčího, což se v minulých zápasech nepovedlo.

I přes papírově silnější sestavu domácích, se do vedení, hlavně zásluhou obětavých zákroků v poli a chyb soupeře, v úvodu zápasu dostali hosté z FPH a vytvořili si 5 bodový náskok. Nicméně poté domácí zapnuli na vyšší výkon a set pomalu otočili ve svůj prospěch. V koncovce setu byl k vidění celkem pohledný a kvalitní volejbal, což určitě ocenil hlouček diváků.

Do druhého setu vstoupili domácí velice agresivně, posílení o cenné vítězství v prvním setu. Avšak hráči FPH nechtěli dát svou kůži lacino a opět předváděli famózní výkon při obraně v poli. Nicméně ani obětavý výkon nestačil hostujícím hráčům na vyrovnaný set, neboť hráči FFÚ si drželi vysoce nastavenou laťku předváděné hry a celkem v poklidu dovedli druhý set do vítězného konce.
Ve třetím setu domácí družstvo již tradičně pozměnilo sestavu, což v předchozích zápasech vedlo k prohře setu. Nicméně tentokrát hráči z lavičky předvedli výborný výkon a dovolili soupeři uhrát pouze 9 bodů. Domácí hráči se tedy mohli radovat z důležitého vítezství 3:0, které je přiblížilo k obhajobě titulu z minulého roku.

Za FFÚ Jakub Drahokoupil