Reportáž z utkání VL VŠE – FIS vs. FFÚ – muži

Volejbalová liga VŠE12. 4. 2017 - Ve středu 12. 4. se utkaly týmy Fakulty financí a účetnictví a Fakulty informatiky a statistiky k poslednímu utkání 5. ročníku volejbalové ligy VŠE. Borci FFÚ mohli potvrdit letošní dominanci a dokonat obhajobu loňského titulu. Jelikož tým první fakulty nechtěl riskovat neúspěch, sešel se v plné palbě, na palubovce zářila jména jako Turský, Böhm, Drahokoupil I. a II, Rédl, Bajusz, Šindel, Hospůdka, Kříž, Chvosta nebo Němčanský.

Mužstvo FISu nepřišlo v takovém počtu, ale určitě si zaslouží pochvalu, že sehnali slečnu rozhodčí, což není vůbec jednoduchý úkol.

Zápas začal v poklidném tempu, střelci z FFÚ vyhráli první set bez problémů 25:15. Druhý set to byla ale jiná písnička. Šedý tým nechtěl dát svoje body lacino, a tak zapnul na vyšší obrátky. I přes velkou snahu se jim však nepodařilo ubojovat ani tento set na svoji stranu (25:22). Ve třetím setu už měli bombarďáci z FFÚ jistotu mistrovské nálady, a tak nastoupila snad nejméně představitelná kombinace hráčů (Tury nahrával  ). FIS to nicméně zabalil, tudíž první fakulta vyhrála v pohodě 25:14).

Po vítězném zápase proběhla tradiční střižba o psaní článku, jelikož šlo o poslední zápas, psaní s sebou neslo i zhodnocení celé sezony. Bohužel univerzál týmu FFÚ Tomáš Hospůdka se stal terčem intrik a podvodů svých spoluhráčů, a tak musel napsat tento článek. Vítězný tým pátého ročníku volejbalové ligy svoje prvenství samozřejmě oslavil, jak se na takový úspěch sluší a patří.

5. ročník volejbalové ligy VŠE přinesl nějaké změny pravidel, například povolenou účast absolventů a hlavně čtyřbodové manko v každém setu, pokud domácí tým nesežene rozhodčího. Jinak tento ročník proběhl v podobném duchu jako ročníky předchozí. Některé týmy mají dlouhodobější problém s počtem hráčů a to je škoda, protože se zápasy musí kontumovat. Tak ať se podaří najít nové hráče a třeba se týmu FFÚ podaří zlatý hattrick !

Tomáš Hospůdka, FFÚ