Reportáž z utkání VL VŠE – FIS vs. FMV – muži

Volejbalová liga VŠE9. 11. 2016 - Dne 9. 11. 2016 se konal, v již tradičních večerním čase, další zápas Volejbalové ligy VŠE mezi týmy můžu Fakulty mezinárodních vztahů a Fakulty informatiky a statistiky. Oba týmy se sešly v okleštěné sestavě šesti hráčů, tedy nebyl prostor na mnoho chyb a jakékoliv střídání.

Navzdory nízké venkovní teplotě, nezdálo se, že by jakýkoliv z hráčů byl ještě zmrzlý a pasivní, ba naopak, všichni se do prvního setu pustili s vervou a soutěživostí, uvědomujíc si, o jak důležitý zápas se vzhledem k velice vyrovnané podzimní části soutěže jedná.

Jelikož domácí tým- FIS nezvládl tentokrát obstarat žádnou sličnou rozhodčí, ani nekompromisního rozhodčího, musel se tak potýkat s několikabodovou penalizací na začátku každého setu. Toho využili hráči FMV a v prvním setu si trpělivě dokráčeli k vítězství 25:19. Ani v druhém setu, ve kterém bylo k vidění mnoho výborných výměn, nebyli hráči FISu schopni prolomit náskok FMV, a tak ztratili set v poměru 25:20. Během třetího setu bylo možné vidět typický sportovní úkaz mnohými označovaný jako „usnutí na vavřínech“ v podání borců z FMV, kterého dravě využil domácí tým a urval důležitý třetí set těsným rozdílem 25:23.

Navzdory absenci rozhodčího se nesl celý zápas tak, jako obvykle v duchu fair-play a přátelské atmosféry. Za oba týmy bych také rád poděkoval jediné divačce, která zachránila naše děravé hlavy a profesionálně se postarala o počítání skóre.

Ondřej Budík, FMV