Reportáž z utkání VL VŠE – FIS vs. FPH – muži

Volejbalová liga VŠE1. 3. 2017 - Ve středu 1.3.2017 se odehrálo utkání letní části volejbalové ligy VŠE. Zápasu předcházely komplikace se složením sestavy fakulty Informatiky a statistiky, a tak se nakonec hrálo v náhradním termínu.

Vzhledem k faktu, že se domácímu družstvu FISu nepodařilo zajistit rozhodčího, vstupovali hráči fakulty Podnikohospodářské do každého setu za vedení 4:0, což se nakonec ukázalo jako klíčové.

Za přítomnosti debutantů na obou stranách kurtu mohl zápas začít. První set se odehrával v režii hostujícího celku FPH, který si od začátku setu udržoval minimálně tříbodový náskok. V průběhu setu se náskok dařilo postupně navyšovat zásluhou kvalitního servisu a obraně jak na síti, tak v poli. Set nakonec skončil za stavu 16:25 ve prospěch FPH.
Druhý set se nesl ve znamení chyb. Na obou stranách se objevilo mnoho zkažených podání, a tak se skóre postupně posunovalo směrem k závěru setu. Ačkoliv šel FIS do setu opět se ztrátou čtyř bodů, díky zkvalitněné celkové hře dokázal ztrátu eliminovat a dostat se do vedení 22:21. Po oddechovém čase FPH se podnikohospodáři uklidnili a precizní hrou dokázali skóre otočit zpět ve svůj prospěch. Druhý set tedy skončil za stavu 23:25.

Před posledním setem bylo už o vítězi zápasu rozhodnuto, což vedlo k možnosti pro nového hráče FPH se podívat na hřiště. Třetí set byl velmi uvolněný, z čehož pramenily zbytečné chyby a obecně kvalita předváděné hry výrazně klesla. Celek FPH si však po celý set udržoval tříbodový náskok až do stavu 21:24. Ani jeden setball však hosté nedokázali využít. Za stavu 24:24 se podnikohospodářům povedlo konečně odztrátovat a následně po chybě domácího smečaře ukončit celé utkání.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za předvedené výkony a volejbalový zážitek. Pro příště doufám, že zlomím prokletí střižby, které mě provázelo už od úvodního rozlosování.

Za tým FPH Matěj Martinák