Reportáž z utkání VL VŠE – FIS vs. FPH – ženy

Volejbalová liga VŠE22. 2. 2017 - Ve středu 22.2. se odehrálo druhé utkání ženské volejbalové ligy mezi Fakultou podnikohospodářskou a Fakultou informatiky a statistiky. Ačkoliv jsme po zimní sezóně nastupovaly do jarní části z prvního místa tabulky a mohly jsme se nechat tímto stavem ukolébat, nenechaly jsme nic náhodě. FPH se se svým ziskem bodů umístila na místě prvním a FIS na místě třetím. Bylo jisté, že nás soupeřky budou chtít porazit a dát do zápasu všechny síly.

Velká část našeho týmu měla možnost odcestovat, a proto jsme nenastoupily ve stejném složení, jako v semestru zimním. Tato situace měla ovšem i svou světlou stránku, a to, že mohla nastoupit uzdravená naše skvělá smečařka hned v prvním zápasu letního semestru.

Do prvního setu jsme šly velice soustředěny, nenechajíc nic náhodě. Přitvrdily na podání a celkově se sehrály. Tento set jsme odcházely s vítězstvím 25:8. Ve druhém setu oba týmy hráčky prostřídaly. Ke konci tohoto setu bylo z naší strany potřeba využít libero, a proto s potěšením nastoupila naše hráčka na úplně jiný post než obvykle. Své nadšení dávala i výrazně najevo svým fanouškům, kteří se odvděčili zvýšeným povzbuzováním. Tento set jsme ukončily vítězstvím 25:10 a těšily se na další.

V setu třetím náš tým vyměnil post všem hráčkám, a tudíž měla každá možnost zahrát si na jiné pozici, než hraje. To soupeřky dokonale zaskočilo a začaly si brát více "timů", které jim ovšem v konečném zúčtování nepomohly. Nakonec jsme odcházely s výhrou 25:13 a také s celkovým vítězstvím v zápase poměrem setů 3:0.

Veronika Janírková, FPH