Reportáž z utkání VL VŠE – FMV vs. FFÚ – muži

Volejbalová liga VŠE15. 2. 2017 - Se začátkem nového semestru odstartovala současně také jarní část volejbalové VŠE ligy, která se koná již pátým rokem. Hned v prvním utkání proti sobě nastoupily týmy, jejichž hlavním cílem je i boj o celkové vítězství v lize. Před zápasem byly šance obou týmu poměrně vyrovnané, na straně domácích totiž nastoupili dva výborní smečaři – Tonda Ticháček a Kuba Jarošík, od kterých se čekalo, že budou hlavní tahouni týmu a budou ti, kdo bude dělat body. Na straně druhé to byl ve skvělé formě hrající Ondra Rédl a také zkušení bratři Drahokoupilové, z nichž jeden nastoupil poprvé na postu nahrávače. Před zápasem tedy bylo jasné, že se schyluje k velmi zajímavé bitvě.

Do prvního setu vstoupili oba týmy poměrně vyrovnaně, ale zároveň opatrně. Sem tam jeden nebo druhý tým vyrobil nějakou chybku, především na útoku nebo při obraně v poli. Postupem prvního setu však šla hra nahoru a lépe se dařilo fakultě financí a účetnictví, která hrála ve větší herní pohodě, dokázala ubránit více balonů v poli a následně skládala bodové míče. Díky tomu si hosté vytvořili náskok, který udržovali po celou druhou polovinu setu a na závěr se jim podařilo i díky skvělému servisu zakončit první set rozdílem sedmi bodů.

Do druhého setu šli hosté z financí a účetnictví se stejnou strategií jako do setu prvního a chtěli se snažit o přesnou hru bez zbytečných chyb. Bylo však jasné, že domácí z fakulty mezinárodních vztahů nedají svojí kůži lacino, očekávalo se, že průběh druhého setu už nebude tak jednozančný. Zpočátku se to potvrdilo, hosté složili několik pěkně umístěných balonů, čímž získali větší sebevědomí a hráli lépe než v prvním setu. Nevydrželo to však dlouho, neboť hosté z fakulty financí a účetnictví dokázali několikrát zablokovat soupeře, čímž jejich pohodu zase rozvrátili a vrátili na jejich stranu také skóre. Ve druhé polovině setu už to byl přesvědčivý výkon hostů, kteří nedali domácím příliš šancí a dvěma delšími sériemi zařídili vedení 2:0 na sety, když ukončili druhou sadu velkým rozdílem 25:13.

Jak už to ale bývá, rozhodl se tým hostů do třetího setu nechat nastoupit náhradníky a to se neukázalo jako šťastná varianta. Zpočátku se hostům dařilo na servisu a dokázali si vytvořit mírný tříbodový náskok. Pak ale přišly chyby a naopak dobrý výkon útočících hráčů domácího týmu, kteří s přesností uhrávali jak jednotlivé ztráty, tak i bodové míče a byli to oni, kdo měl navrch. Pak také dlouhou sérií kvalitního podání udělal z hostů trhací kalendář nahrávač domácích Samuel Šiška a fakulta mezinárodních vztahů šla do koncovky s luxusním pětibodovým náskokem. Nakonec se ještě hosté nadechli k vyrovnání, v jednu chvíli dokonce vypadalo, že by se jim to mohlo podařit, nakonec však ukončili hosté set nevynucenou chybou na útoku a domácí fakulta mezinárodních vztahů se tak mohla radovat, alespoň z jednoho bodu za vyhraný set.

Za tým FFÚ Štěpán Chvosta