Reportáž z utkání VL VŠE – FMV vs. FFÚ – ženy

Volejbalová liga VŠE16. 2. 2017 - Vo štvrtok 16.2.2017 sa odohral úvodný zápas žien jarnej časti 5. ročníka volejbalovej ligy medzi hráčkami FFÚ a FMV, ktoré sú v každom ročníku ligy veľkou konkurenciou. Hráčky FFÚ nastúpili do zápasu s veľkou motiváciou a s cieľom poraziť hráčky Fakulty medzinárodných vzťahov s čo najväčším rozdielom, aby im tak odplatili prehru zo zimnej časti súťaže. A tak obhájili titul z minulých rokov.

Hneď z úvodu, hralo šťastie v prospech hráčok z FFÚ, keďže FMV nezohnala rozhodcu, vstupovali hráčky FFÚ do každého setu so štvorbodovým náskokom. Hráčky FFÚ, ale nenechali nič na náhodu a svoju túžbu po víťazstve potvrdili víťazstvom prvého setu 25:14.

Druhý set bol vyrovnanejší, hráčky FMV zlepšili hru v poli ako aj podanie. No Fakulta financí a účetníctví nenechala nič na náhodu a výborným servisom a útokom sa dostala do vedenia 2:0 pri víťastve 25:19.

Tretí set začal vyrovnane, na oboch stranách sme mohli vidieť krásne akcie. Hráčky FFÚ ale kvalitným podaním a silným útokom, ktorému dominovala práve kapitánka FFÚ, dotiahli tento zápas do víťazného konca 25:14.

Táto výhra dodala hráčkam z FFÚ energiu a odhodlanie do ďalších zápasov v jarnej časti volejbalovej ligy a bola príjemným odreagovaním od študijných povinností. Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčkam za skvelé výkony a príjemne strávený volejbalový večer.

Športu zdar!

Miriam Morochovičová (FFÚ)