Reportáž z utkání VL VŠE – FMV vs. FIS – muži

Volejbalová liga VŠE29. 3. 2017 - Ve středu 29. března se v hale na Třebešíně konal další zápas ligy VŠE mezi týmy Fakulty mezinárodních vztahů a Fakulty informatiky a statistiky. Tým FMV stejně jako před měsícem využil nového pravidla a tentokrát doplnil tým o jednoho externího hráče. Zápas se tedy mohl odehrát v duchu fair play 6 na 6.

Již od prvních výměn byla patrná převaha týmu v oranžových dresech. FMV si zejména díky kvalitnímu servisu a skvělé souhře smečujících hráčů s nahrávači vytvořila několikabodový náskok, který si udržela až do konce první sady. Ta nakonec skončila poměrem 25:22 ve prospěch svítivě oranžových.

Průběh druhého setu se nesl ve velmi podobném duchu. Mezinárodní vztahy se opět mohly opřít o kvalitní podání a zejména v druhé polovině setu si vytvořily velmi slibný náskok, který vyústil v jednoznačné skóre 25:16 pro FMV.

Na začátku třetího dějství se týmy přetahovaly doslova o každý bod a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. FMV se ovšem opět podařilo navázat na první 2 sety a vynikajícím servisem si zajistila rozhodující vedení. A jelikož servis podpořili chlapci i kvalitním výkonem ve všech ostatních herních činnostech, došli si pro zasloužené vítězství 25:17 a celkově tedy 3:0 na sety.
Fanynky vítězného týmu kromě krásného volejbalu a výhry může těšit i skutečnost, že si touto výhrou tým udržel i šanci na celkové prvenství letošního ročníku ligy.

Za tým FMV Michael Kuryl