Reportáž z utkání VL VŠE – FPH vs. FFÚ – muži

Volejbalová liga VŠE3. 11. 2016 - Ako býva zvykom v štvrtok o 20:30 sa v telocvični na Trebešíne odohralo ďalšie kolo 5. Ročníka Volejbalovej ligy na VŠE. V ňom sa stretol domáci tím Fakulty podnikohospodárskej a hostia z Fakulty financií a účtovníctva. Bohužiaľ tento zápas sa odohral pred prázdnymi tribúnami, nakoľko si stretnutie neprišiel pozrieť žiaden divák. Dôvod môže byť ten že hosťujúci tím nastúpil na zápas iba s jedným hráčom základnej zostavy, a domáci taktiež dali priestor novým hráčom.

Prvý set sa niesol v réžií domáceho tímu, ktorý si vypracoval vedenie 24:21. Možnú prehru v prvom sete si hráči Fakulty financií a účtovníctva nepripúšťali a podarilo sa im vyrovnať na 24:24. Po vyrovnaní však došlo u hostí k strate koncentrácie a set sa im už obrátiť nepodarilo a prehrali 26:24. Druhý set bol opäť vyrovnaný. Mierny náskok si vytvoril tentoraz hosťujúci tím a na rozdiel od prvého setu si zachoval chladnú hlavu a v rozhodujúcom momente podal zodpovedný výkon, ktorý mu priniesol vyrovnanie zápasu na 1:1. V poslednom sete hostia predvádzali pekný volejbal a povzbudený výhrou v predchádzajúcom sete boli už pre tím z Podnikohospodárskej fakulty veľmi ťažkým súperom. To sa odrazilo aj na konečnom výsledku, ktorý bol 25:16. Cennú výhru 2:1 si tak tento krát odnáša tím Fakulty financií a účtovníctva.

Filip Molčák, FFÚ