Reportáž z utkání VL VŠE – FPH vs. FIS – muži

Volejbalová liga VŠE5. 10. 2016 - Dňa 5.10. 2016 sa okrem dňa učiteľov oslavoval aj volejbal na VŠE, a to stretnutím medzi mužskými tímami fakulty podnikohospodárskej a fakulty informatiky a statistiky.

Po rozcvičke a fotografovaní pánom Boštičkom sa mohlo pokračovať úvodným hvizdom rozhodkyne.

Úvod prvého setu mali plne v réžii reprezentanti FISu, kedy sa kvalitným servisom a neprekonateľným blokom dostali do vedenia 9:1, ktoré si počas celého setu nenechali zobrať a zodpovednou prácou na servise a bloku dotiahli prvý set do úspešného konca 25:15.

Druhý set sa niesol vo vyrovnanejšom duchu a FPH ukázali svoju silu, celý set sa družstvá doťahovali bod po bode a nikto nechcel nikomu nič darovať. Borci z FISu ale opäť kvalitným servisom a blokom podržali koncovku a po chybách súpera sa mohli tešiť z víťazstva aj v druhom sete 25:23.

Tretí set FPH výrazne obmenili káder dúfajúc vo víťazstvo v poslednom sete, FIS možnosť striedenia nemohli využiť, keďže sa zišli vo veľmi skromnom počte. Set sa niesol v uvoľnenejšej atmosfére a borci z FISu si celý set udržiavali pohodlné 5-bodové vedenie, ktoré si udržali až dokonca (25:19) a môžu sa tešiť z najlepšieho možného štartu do sezóny.

Na záver sa chcem poďakovať organizátorovi súťaže a všetkým zúčastneným.

Ján Káva, FIS