Reportáž z utkání VL VŠE – FPH vs. FIS – ženy

Volejbalová liga VŠE29. 9. 2016 - Ve čtvrtek 29. 9. v 8h večer odstartovaly hráčky FPH a FIS jejich nový ročník volejbalové ligy VŠE 2016/2017. Volejbalistky z podnikohospodářské fakulty nastoupily do zápasu značně znevýhodněné a to tím, že musely čelit soupeři s počtem pouze 5 hráček. Oproti tomu tým z FIS dorazil na zápas dobře připraven a v plné síle.

První set byl na počátku pro volejbalistky z FPH velice náročný, jelikož musely celou situaci zvládat v pěti hráčkách. Po několika balónech se rozhodly zvolit taktiku tvrdého servisu a posléze se dostaly do vedení, až nakonec celý set vyhrály. Této strategie se držely po dobu celého zápasu. Do druhého setu se hráčky z fakulty informatiky pustily s velkou vervou a oplácely rovněž tvrdým podáním. Po vyrovnaném začátku se prosadila bojovnost a vytrvalost volejbalistek z FPH, která vytrvala, a tak si připsaly další vítězství (25:13). Ve třetím setu se fakulta FPH chopila vedení již od začátku a připsala si tak i poslední vítězný set (25:11).

Volejbalistkám z FPH se tak podařilo získat první vítězství v lize s konečným výsledkem 3.0.

Kateřina Kleslová, FPH