Reportáž z utkání VL VŠE – FPH vs. FMV – muži

Volejbalová liga VŠE9. 3. 2017 - Ve čtvrtek 9. března se v hale na Třebešíně další zápas mezifakultní ligy VŠE mezi týmy Podnikohospodářské fakulty a Fakulty mezinárodních vztahů. Utkání se téměř potýkalo s nedostatkem hráčů, ale krize byla naštěstí zažehnána díky novému pravidlu, že pro doplnění nekompletního týmu mohou nastoupit hráči, kteří nejsou na soupisce hrajících týmu. Tým FMV tak naštěstí složil šestici hráčů a zápas se mohl odehrát.

Hned z počátku utkání se ukázalo, že FMV si „last minute“ složením týmu rozhodně nepohoršili. Naopak, od začátku do konce zápasu mohli diváci vidět velmi kvalitní volejbal a vysoce vyrovnané výměny.

První set se nesl v duchu oťukávání z obou stran, oba týmy se vyhýbaly zbytečných chyb, ale přesto ukazovaly rychlý a útočný volejbal. Podnikohospodáři drželi krok téměř po celou dobu zápasu, nicméně v koncovce prvního setu byli úspěšnější hráči mezinárodních vztahu (a jejich posily).

Průběh druhého setu byl velmi podobný. Oba týmy navázaly na výborné výkony v prvním setu. Mezinárodním vztahům se dařilo opřít se do kvalitního podání, ale v koncovce se podnikohospodáři jevili soustředěnější a podařilo se nim udržet sice malý, ale důležitý náskok a došli si tak zaslouženě pro pětadvacátý bod.

Rozhodující se tedy stala třetí sada, která byla opět vyrovnaná od začátku do konce. Soupeři se bili o každý bod a závěr utkání byl jedním z nejnapínavější za poslední dobu. Jak podnikohospodáři, tak mezinárodní vztahy si sáhli na match ball, ale proměnit se podařil až několika pokusech Fakultě mezinárodních vztahů, která tak zvítězila ve třetím setu 29:27 a 2:1 v zápase.

Bc. A. Ticháček, FMV