Reportáž z utkání VL VŠE – FPH vs. FMV – ženy

Volejbalová liga VŠE8. 3. 2017 - Na Mezinárodní den žen se ve středu 8.3.2017 v hale na Třebešíně sešli volejbalové týmy žen z fakulty mezinárodních vztahů a podnikohospodářské fakulty, aby porovnaly opět své síly a zahrály si skvělou hru.

Holky z podnikohospodářské fakulty jako hostující tým měly za úkol zajistit rozhodčího, kterého ještě do onoho dne nemohly sehnat. Naštěstí se podařilo rozhodčího zajistit a zápas mohl začít v přátelské duchu.

Mezi děvčaty už od samého začátku panovala pohodová atmosféra a celý zápas se odehrál bez jakýchkoliv hádek a konfliktů.

Do prvního setu vstoupil lépe tým holek z podnikohospodářské fakulty. Vedení holky udržely skoro celý set. Uprostřed setu holky chvilku trápila práce v poli, jelikož podání a smeče ze strany holek z mezinárodních vztahů byly nekompromisní, ale i přes toto zaváhání vyhrály podnikohospodářky 1.set ve stavu 25:22.

Ve druhém setu už to tak jasné po celý zápas nebylo. Holky z fakulty mezinárodních vztahů se vzchopily a bojovaly až do samého konce. Od začátku celého druhého setu svedly oba týmy velmi vyrovnaný zápas a rozdíl bodů byl vždy maximálně o 2 body. Tým holek z mezinárodních vztahů dokonce vedl o tři body v polovině setu, ale podnikohospodářsky se nechtěly vzdát a udělaly zápas dramatický. Nakonec otočily skore do vítězného výsledku jako v prvním setu, tedy 25:22.

Třetí set byl ze strany holek z mezinárodních vztahů více odevzdaný než v předchozích dvou setech. Podnikohospodářky se ale nevzdaly. Přestože celý tým mezinárodních vztahů bojoval odhodlaně, opět vyhrál tým z podnikohospodářské fakulty 25:18 a ukončil zápas vítězně 3:0.

Celý zápas byl jak z lavičky tak ze hřiště velmi zajímavý a všechny holky předvedly super výkony.

Za tým FPH, Aneta Macková