Reportáž z utkání VL VŠE – FFÚ vs. NF – muži

Volejbalová liga VŠE1. 3. 2017 - Přesně po dvou týdnech se v hale na Třebešíně opět sešly fakultní volejbalové týmy, aby poměřily své síly v dalších zápasech VŠE volejbalové ligy. Po dvou týdnech proto, že zápas mezi fakultami FIS a FPH byl odložen právě na tuto středu 1. března, což slibovalo vzrušující volejbalový večer, neboť se současně hrály dva zápasy. Byl to již zmíněný zápas mezi FIS a FPH a mezi naší FFÚ a NF.

Zápas mezi FFÚ a NF měl zároveň i zajímavý nádech tím, že domácí fakulta FFÚ nesehnala rozhodčího a tudíž, podle nových propozic, začínala každý set se ztrátou 0:4. Hráči FFÚ se nicméně touto bodovou ztrátou nenechali rozhodit. V prvním setu zásluhou čtyř dobrých podání a kvalitní obrany na síti stačili hned v úvodu utkání tento náskok soupeře smazat. Od této chvíle se hrál vyrovnaný volejbal, avšak hráči domácí FFÚ si udržovali mírný náskok. Koncovka byla vyrovnaná na obě strany a pro diváka jistě nabízela mnoho vypjatých výměn. Oba týmy si vytvořily alespoň jeden setbol, ale proměnit ho nakonec dokázali domácí hráči. První set tedy skončil 26:24 pro domácí FFÚ.

Ve druhém setu se sice domácím hráčům nepovedlo srovnat počáteční čtyřbodový deficit tak snadno jako v setu předchozím, ale do koncovky se opět šlo za vyrovnaného stavu. Závěr setu musel opět lebedit oku nezaujatého diváka a se štěstím se opět radovali domácí, když proměnili setbol za stejného stavu jako v setu předchozím. Stav zápasu tedy na světelné tabuli ukazoval 2:0 pro FFÚ.

Jak je již zvykem, tak po dvou vyhraných setech tým FFÚ mění svou sestavu, aby si zahráli všichni hráči. Před dvěma týdny na to doplatili prohraným třetím setem s FMV. Ani dnes tomu nebylo jinak, i přesto, že hráči FFÚ byli přesvědčeni a odhodláni to zlomit. Set byl od počátku v režii NF. Nejenže se domácím nepovedlo srovnat počáteční čtyřbodovou ztrátu, ale hráči hostujícího týmu tento náskok ještě zvyšovali. V koncovce ještě hráči FFÚ zaveleli k obratu a dotáhli se na ztrátu 3 bodů, nicméně to bylo vše a třetí set vyhrávají hosté poměrem 25:19.

Škoda ztraceného bodu pro FFÚ, kteří obhajují titul a mají k němu dobře nakročeno i letos. Je možné, že tento bod bude v závěrečném zúčtování velice důležitý.

Za tým FFÚ Jakub Drahokoupil