Reportáž z utkání VL VŠE – NF vs. FPH – ženy

Volejbalová liga VŠE10. 11. 2016 - Dnes 10. listopadu se v hale na Třebešíně odehrál další zápas Volejbalové ligy VŠE, tentokrát ženské části. Proti sobě se postavily domácí hráčky Národohospodářské fakulty a hostující Podnikohospodářky. Pro dívky z Podnikohospodářské fakulty se jednalo o poslední zápas podzimního kola soutěže a zápas rozhodující konečné pořadí tohoto kola. Díky zaškobrtnutí hráček z Fakulty financí a účetnictví v zápase proti Fakultě mezinárodních vztahů (1:2) se totiž dívkám z Podnikohospodářské fakulty vrátila naděje na průběžné první místo. Aby si ale pozici zajistily, musely by vyhrát nekompromisně 3:0.

Studentky z FPH se dostavily ve sníženém stavu pouze pěti hráček a Národohospodářská fakulta musela využít pomoci několika externích hráček, aby zápas vůbec mohl proběhnout. Po trochu váhavém startu se obě strany náležitě rozehřály a první set končil vítězstvím FPH 25:19. Druhý set se nesl v obdobném duchu a znovu se nám potvrdilo, že bez podání není volejbalu, po každém zkaženém servisu následoval krutý trest. I tento set končil oslavou hráček z FPH, znovu za stavu 25:19. V posledním setu se hned od počátku chopila vedení FPH a už nedala soupeřkám šanci, set skončil za stavu 25:14.

Konečné skóre je tedy 3:0 ve prospěch FPH. Tímto vítězstvím si hráčky pojistily první místo v podzimní části soutěže a Národohospodářky zatím budou sbírat síly na poslední zápas proti FMV 1. 12., který bude uzavírat podzimní kolo soutěže.

Jana Bočková (FPH)

Tabulka 5. ročníku Volejbalové ligy VŠE - ženy, zimní semestr