Termíny

1.6.2018 16:00 - 3.6.2018 16:00 - Setkání akademické obce volejbalistů v Dobronicích

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Reprezentace školy v Pražské vysokoškolské volejbalové lize v ak. roce 2014/2015

Reprezentace školy v PVVL22. 6. 2015 - Skončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Této dlouhodobé soutěže, hrané ve všedních dnech zimního a letního semestru, se zúčastňují týmy pražských vysokých škol, jednotlivých fakult a týmy vysokoškolských sportovních klubů.

Vysokou školu ekonomickou pravidelně reprezentují dva týmy děvčat VŠE „A“ a VŠE „B“. Tyto týmy jsou tvořeny studentkami z výukových hodin, které tak mají možnost zažít atmosféru soutěžních utkání.

Tým mužů VŠE se také pravidelně přihlašuje, ale již třetím rokem je jediným zájemcem o sportovní setkání na volejbalovém hřišti se studenty ostatních pražských škol.

Studentkám obou týmů děkujeme za reprezentaci školy.

Výsledky soutěže

Reportáže studentek, hráček týmu VŠE „A“ a VŠE „B“ dokreslují atmosféru a průběh soutěže.

Videoklipy zápasů týmu VŠE „B“ na domácím hřišti v zimním semestru.

Videoreportáž zápasu VŠE „A“ vs VŠE „B“ v zimním semestru.

O průběhu soutěže napsali:

Za tým VŠE „A“ – Lenka Hanzalová (FMV)

tym-vse-a-zeny-ls2015Zápas v hostivařské aréně ukončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. V rámci této tradiční dlouhodobé soutěže mezi sebou zápolí družstva pražských vysokých škol. Stejně jako v předchozích ročnících vyslala do boje naše škola týmy dva, a to VŠE “A” a VŠE “B”. Mezi další rivaly se řadí tým VŠCHT, FSV, FF a také tým z
2. LF z UK.

Tato soutěž nabízí hráčkám i divákům zajímavá, často velmi vyrovnaná a vyhecovaná utkání. Klasickým hřebem sezóny je pak derby mezi týmy Vysoké školy ekonomické. Ani tuto sezonu tomu nebylo jinak a poslední utkání skončilo na sety vyrovnaným stavem 2:2, po sečtení všech bodů však dívky z týmu VŠE “A” jasně dominovaly a zvítězily.

Na post nejvyšší dosáhla v uplynulém ročníku děvčata z FF UK, jež v první polovině sezony porazila vysoko 4:0 týmy FSV, VŠE “B” a VŠCHT. Druhé místo obsadily studentky z 2. LF, které utrpěly pouze dvě prohry, nutno poznamenat, že jedna byla z naší strany. Výsledky našeho družstva velmi výrazně ovlivňovaly vnější okolnosti (zimní horská sezóna, testy ve škole, společenské události atd.) V plné sestavě jsme byly schopné porazit kohokoliv, bohužel jsme často musely bojovat bez našich nejvýznamnějších opor a nakonec jsme skončily na čtvrtém místě.

Stejně jako ostatní volejbalové aktivity na naší škole pomáhá i tato soutěž k dalšímu tmelení už tak vynikajícího volejbalového kolektivu a k získání jedinečných sportovních zážitků. Další pozitivum spatřuji v pocitu moci obléknout reprezentační dres a bít se čestnou hrou za dobré jméno naší univerzity.

Do dalších sezón přeji svému, dnes již bývalému týmu, jen to nejlepší, mnoho výher a radostných volejbalových okamžiků.

 

Za tým VŠE „B“ - Eliška Slunečková (FFÚ)

tym-vse-b-zeny-ls2015Ani letošní akademický rok nebyl výjimkou a volejbalistky týmů VŠE B se zúčastnily Pražské vysokoškolské volejbalové ligy – zápasy s fakultami Univerzity Karlovy, ČVUT a VŠCHT.

Tato soutěž je jednou z mnoha volejbalových aktivit, kterými nám škola zpříjemňuje studium a umožňuje určitou formu realizace z hodin volejbalu v rámci tělesné výchovy a sportu, na které se i díky tomu opakovaně registrují také studentky s již splněnou dvou zápočtovou povinností.

Zápasy se konají střídavě v halách všech univerzit a myslím, že lze říci, že máme nejlepší volejbalové zázemí. Děkujeme proto i letos za podporu, které se nám při provozování našeho oblíbeného sportu dostává.