Sezóna Volejbalové ligy VŠE je úspěšně zahájena!

9. 10. 2012 - Ako ste si iste všetci mohli všimnúť, tento rok na našej škole vznikla Volejbalová liga VŠE. Získala nemalý úspech najmä medzi školskou volejbalovou obcou. Prihlásilo sa veľké množstvo študentov, no nie pre všetkých sa našlo miesto v reprezentačných tímoch fakúlt.

Za podpory p. dekanov a nemalého úsilia členov CTVS sa podarilo zaobstarať reprezentačné dresy vo farbách fakulty (možno ste ani nevedeli, že každá fakulta má svoju reprezentačnú farbu), pripravili sa podmienky na jednotlivé zápasy a v prípade záujmu aj na tréningy.

A ako to vyzeralo na úvodnom stretnutí mužov 1. ročníka Volejbalovej ligy VŠE? Proti sebe sa postavili hráči Fakulty financií a účtovníctva a Fakulty medzinárodných vzťahov. Prvý set sa niesol v znamení spoznávania sa a hľadania správnej hernej spolupráce. Oba tímy sa snažili získať bodový náskok, no až do koncovky sa to ani jednému nepodarilo. Tú lepšie zvládli študenti z FMV a set získali vo svoj prospech. V druhom sete dostali priestor ďalší hráči zo širokého kádra FFU , no ani tí nedokázali konkurovať pomaly sa zohrávajúcemu súperovi. Tretí a zároveň aj posledný set bol azda setom najvyrovnanejším. Vďaka dobrému servisu A. Ticháčka (4) si FMV získala náskok, no zlepšujúci sa tím FFU dokázal odpovedať.  Na víťazstvo to však už nestačilo a tak Fakulta medzinárodných vzťahov zaslúžene vyhrala 3:0.

Na záver treba spomenúť aj nemalé množstvo divákov (hlavne nežnejšieho pohlavia), ktorí sa snažili navodiť tú správnu atmosféru a podporiť svoju fakultu. Spoločne sa tešíme na ďalšie stretnutia a veríme, že sa zídeme v hojnom počte.

Andrea Petrovičová, FIS