V letošním ročníku Pražské vysokoškolské volejbalové ligy týmy studentek školy obsadily první dvě místa

24. 5. 2017 - Opäť je tu koniec semestra a tým aj koniec ďalšieho ročníka Pražskej vysokoškolskej volejbalovej ligy. Ako je už zvykom, našu školu reprezentujú dva tímy, VŠE A a VŠE B. Okrem nás sa súťaže klasicky zúčastnili tímy z UK (filozofická fakulta, lekárska fakulta), VŠCHT a stavebná fakulta ČVUT.

Každoročným cieľom je samozrejme vyhrať celú súťaž, čo sa nám (tím VŠE A) podarilo a obhájili sme minuloročný triumf. Druhý, a pre každú z nás rovnako dôležitý cieľ je poraziť Béčko. Vzájomné zápasy sú vždy vrcholom súťaže. Zatiaľ čo Béčko vyhralo zápas v zimnom semestri, ten letný sa viac zadarilo nám. Body sme si teda férovo rozdelili. V celkovom súčte sme však tesným rozdielom vyhrali a Béčku nechali už len druhé miesto.

Týmto ročníkom končím svoje 6ročné pôsobenie v tímoch VŠE. Za ten čas sa mi podarilo odohrať veľké množstvo zápasov za oba tímy, zúčastniť sa rôznych turnajov a volejbalových akcií. Preto by som sa chcela aj touto cestou poďakovať všetkým, bez ktorých by volejbal na škole nebol tým, čím je. Nikde človek nespozná toľko skvelých ľudí, ako pri športe. Preto si treba vážiť to, že na škole máme tak skvelých ľudí, ktorí obetujú volejbalu a nám, študentom, toľko energie.

Za tím VŠE A, Andrea Petrovičová (FIS)