Volejbalový turnaj zimní KPMG FIT CUP 2012 – nižší výkonnost

1. 12. 2012 - Nastal první prosincový den a venku začal padat sníh. Do Sportovní haly Na Třebešíně se začali sjíždět nedočkaví sportovci s touhou vyhrát sobotní dopolední turnaj smíšených volejbalových družstev nižší kategorie – KPMG Fit Cup 2012.

Konkurence byla veliká. Přihlásilo se 12 družstev, která byla na začátku turnaje rozdělena do tří skupin. Každý tým se utkal tváří v tvář dalším třem týmům a bojovaly tak o postup ze základní skupiny. Souboje byly velmi napínavé, hráči statečně bojovali o každý míč. Na základě jejich výsledků se postupovalo dále. Nejlepší týmy z každé skupiny se utkaly o konečné první až třetí místo na turnaji. Týmy na druhém místě o čtvrté až šesté místo a týmy, které skončily na třetím místě o konečné sedmé až deváté místo.

Do finálové skupiny postoupila družstva: Patrikův harém, Taneční škola a Trhlíci. Sledování těchto zápasů bralo divákům dech. Každý bod byl prolit potem. O vítězství týmu rozhodoval až samotný tie-break. Úroveň týmů byla tak vyrovnaná, že o absolutního vítěze celého turnaje nižší kategorie musel rozhodnout počet bodů. Pouhé dva body dělily příčku prvního a druhého místa. A tak se ze „zlata“ mohla radovat Taneční škola, Patrikův harém obsadil krásné druhé místo a třetími se stali Trhlíci.

Na místě je poděkování společnosti KMPG bez které by síly týmů byly jistě oslabeny. Štědrým pohoštěním formou pití, bagety, ovoce a tyčinky pro každého jistě pomohla všem zúčastněným doplnit síly v jejich cestě za vítězstvím. Ačkoliv bylo na poli mnoho poražených, nikdo neodcházel zklamaný. Vyhlídka na další turnaj v letním semestru přinášela úsměv na tváři.

Kristýna Marková – FFÚ, ve spolupráci s týmem Taneční škola

Výsledky - nižší výkonnost