Termíny

1.6.2018 16:00 - 3.6.2018 16:00 - Setkání akademické obce volejbalistů v Dobronicích

-

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Volejbalový turnaj zimní KPMG Fit Cup 2014 – nižší výkonnost

IMG_348429. 11. 2014 - V sobotu 29.11.2014 se ve sportovní hale na Třebešíně konal volejbalový turnaj smíšených družstev KPMG Fit cup 2014. Jako každý rok byla družstva rozdělena do 2 kategorií, na nižší a vyšší výkonnost, dle herních schopností nebo pocitů členů družstev. V nižší kategorii se angažovalo 13 týmů, které spolu nejdřív hrály zápasy v rozlosovaných skupinách a dle výsledků bojovaly o umístění v celkovém hodnocení s týmy z ostatních skupin.

Na pravém kurtu se sešla skupina 4 slušně hrajících týmů, kde se v prvním zápase střetl tým Kočkodanů a Kladivounů. Po tomto zápase nastoupili na hřiště hráči z týmu Metršede (příznačný název podle výškového průměru hráčů) s týmem z předchozího zápasu – Kladivouny. Metršede se již po tomto zápase stal favoritem na vítěze skupiny, protože bez větších prodlev vyhrál nad Kladivouny 2:0. Nejinak tomu bylo i v dalším zápase s týmem N2N, ve kterém hráči předvedli, k nelibosti hlavního článku celé organizace turnaje – pana Boštičky, který nesouhlasil se zařazením týmu Metršede do nižší výkonnosti, své volejbalové schopnosti, týmového ducha a taktické myšlení. Jediný set, který tým Metršede prohrál, byl s týmem Kočkodanů, ale to jedině kvůli vlastním chybám, podceněním soupeře a malé vítězné vůli.

Po tomto výkonu už by se hráči Metršede rádi viděli na 1.místě, ovšem chybělo jim k tomu porazit ještě 2 týmy – vítěze z jiných skupin. To už nebyla procházka růžovým sadem jako v případě skupinových soupeřů a týmy v této skupině spolu dokonce hrály i tie-breaky. Ovšem štěstí bylo nakloněno týmu Metršede, který nakonec opravdu vystoupal na nejvyšší stupeň “bedny”. Všichni členové se radovali z možnosti potěžkat si putovní pohár a z výhry – papírové tašky od sponzorů turnaje KPMG, ale úplně největší radost měli z 1,5 litrového šampaňského. Toto vítězství hráčům Metršede zajistilo povinnou účast v příštím roce výhradně ve vyšší lize, protože dle ostatních (a hlavně pana Boštičky) už do nižší ligy nepatří. Budeme se na jejich výkony těšit a uvidíme, jestli dokáží titul obhájit i proti silnějším a hlavně vyšším soupeřům.

Děkujeme všem za účast, podporu, fandění, organizaci, catering a těšíme se v dalších letech na opakovanou hojnou účast v tomto oblíbeném turnaji.

Karolina Škvařilová, FFÚ

Výsledky turnaje
Fotogalerie turnaje
Videozáznam turnaje