Zahájena i soutěž žen 1. ročníku Volejbalové ligy VŠE.

10. 10. 2012 - K historicky prvnímu zápasu žen Volejbalové ligy VŠE se dne 10. 10.2012 sešla děvčata z Fakulty financí a účetnictví a Fakulty mezinárodních vztahů.  Úvodní duel se konal od 19 hodin v hale Na Třebešíně.

Zpočátku by se dal zápas u obou týmů nazvat spíše seznamovací, a to nejen s Volejbalovou ligou VŠE, ale mnohdy i mezi hráčkami. První setkání si vyžádalo i velmi silnou účast, kdy  ve vínových dresech FFÚ (v roli domácích) se sešlo 12 dívek a proti nim se postavilo 14 hráček FMV v dresech oranžové barvy. Zápas se nesl v přátelském duchu, avšak i tak chtěl každý výhru na své straně, což se promítlo do průběhu prvního setu, který byl velmi vyrovnaný. Rozhodující balón se v závěru připsal hráčkám ze druhé fakulty, tedy mezinárodních vztahů, kdy první sérii zvítězily poměrem bodů 24:26. I následující sady nabídly velmi vyrovnanou hru, avšak především v koncovkách získala převahu děvčata z financí a účetnictví. Druhý set vyhrály poměrem 25:18 a třetí 25:17. V konečném výsledku se po zdařilém a bojovném výkonu obou družstev tedy radovala Fakulta financí a účetnictví – FFÚ versus FMV 2:1 na sety.

Iveta Přívratská, FFÚ