11.6.2018 - 28.8.2018 - Registrace - semestrální kurzy

Hledat
Pokročilé hledání
Zpravodaj

25. 7. 2018 – Pražská vysokoškolská volejbalová liga je soutěží, při které mezi sebou soupeří týmy jednotlivých pražských škol během zimního i letního semestru. Ženský tým VŠE se soutěže zúčastňuje už několik let a tradičně obsazuje ty nejvyšší příčky. Letošní ročník nebyl výjimkou a my obsadily ten nejvyšší stupínek!

Celý text >>

Meteor23. 6. 2018 - V sobotu 23.6.2018 volejbalové kolektivy VŠE zakončily sezonu akademického roku turnajem smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti. Termín konání turnaje je tradičně vybírán po ukončeném období plnění studijních povinností závěru semestru. Uvolněná atmosféra po zkouškovém období se odrážela v příjemné atmosféře celého turnaje. Byly k vidění bojovné sportovní výkony doplněné snahou o co nejlepší předvedení volejbalových dovedností.

Celý text >>

22. 6. 2018 – Beachvolejbalová klání na Českých akademických hrách 2018 se konala na Sokolském koupališti v Brně. V pondělí 18.6. odstartovaly turnaje žen i mužů ve kterých měla VŠE vždy dvojité zastoupení. Naše krásné dívky musely absolvovat herního pavouka pro 24 týmů, kdežto chlapců přijelo méně, a tak postačil pouze pavouk šestnáctkový.

Celý text >>

logo-vse-liga_15014. 6. 2018 - Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci své fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví. Úspěšnou sportovní reprezentaci ocenil děkan fakulty doc. Ing. L. Mejzlík, Ph.D., kdy studenty pozval na společenské setkání s předáním upomínkových plaket.

Celý text >>

Kvalifikační turnaj pro ČAH 201815. 5. 2018 – Na volejbalové kvalifikaci oblasti Praha se v letošním roce akademické reprezentaci školy, týmu děvčat ani týmu mužů nepodařilo na ČAH probojovat. I přes bojovnost a velkou snahu našich týmů byli soupeři ze zúčastněných pražských vysokých škol nad jejich síly.

Celý text >>

Vítězství volejbalové reprezentace školy na turnaji T5B Paříž 201827. 4. 2018 - Volejbalové výběry mužů i žen z naší školy i letos vyrazily do Paříže reprezentovat svou alma mater. V tomto městě se ve dnech 23.-26.4. konal 39. ročník prestižního urnaje T5B Paris. Ženská část výpravy, spolu s dvěma bodyguardy, vyrazila již dva dny předem na dlouhou cestu autobusem, aby i s krátkou prohlídkou Paříže byli přivítáni jako vůbec první hosté v místě konání. Ještě ten den večer dorazili čtyři kluci autem.

Celý text >>

Vítězství volejbalové reprezentace školy na turnaji Royals Cup Maastricht 201822. 4. 2018 -  Dne 18.4.2018 vyrazila výprava našich volejbalistů do krásného nizozemského města, Maastrichtu. Doprava byla řešena auty, a proto se již před osmou hodinou ranní sešel tým před nemocnicí Motol, a hurá, jedeme. Protože turnaj vyžadoval taneční kreaci na uvítanou, bylo potřeba nacvičit (samozřejmě před zraky mnoha nechápajících přihlížejících) originální číslo na parkovištích čerpacích stanic. Po pár hodinkách cesty už byli naši reprezentanti na místě. Po rychlém ubytování následovala procházka po městě.

Celý text >>

Rektorský sportovní den 2018 – Beachvolejbalový turnaj18. 4. 2018 – Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne VŠE 2018 byl 7. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaj byl uspořádán ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Turnaje kategorie smíšené čtyřky se v letošním ročníku zúčastnilo 12 týmů a kategorie mixů se zúčastnilo 14 týmů. Vyhlášení výsledků s oceněním prvních třech umístěných týmů obou kategorií se uskutečnilo v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlašování výsledků všech soutěží Rektorského sportovního dne VŠE za přítomnosti rektorky VŠE Prof. Ing. H. Machkové, CSc.

Celý text >>

Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu6. 4. 2018 - Letos opět ve dvou dnech 6.-7.4. proběhl již 23. ročník tradičního volejbalového maratónu, kdy od pátka do soboty proti sobě tradičně bojovaly týmy Hvězdiček a Sluníček. Tým byl složen z úzké elity volejbalistů Vysoké školy ekonomické, kteří tvoří zdravé jádro volejbalu na VŠE již nějaký ten pátek, a tak o kvalitní průběh turnaje bylo postaráno.

Celý text >>

KPMG Fit Cup3. 12. 2017 - Možností pro studentské volejbalové kolektivy byla v konci semestru účast na turnaji KPMG Fit Cup. V sobotu 25.11.2017 byl pořádán ve sportovní hale VŠE na Třebešíně turnaj smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti a tím završena sezona volejbalových aktivit zimního semestru.

Celý text >>

Študenti VŠE na EuroBarcelona 201728. 11. 2017 - Tohtoročný November sa nesie v športovom duchu, a tak po vydarenom turnaji Euromasters v nemeckom meste Koblenz, je mi potešením priblížiť pôsobenie našej volejbalovej reprezentácie na ďalšom kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji, ktorý priniesol mnoho nezabudnuteľných zážitkov.

Celý text >>

Euromasters 201715. 11. 2017 - S příchodem listopadu nadešel i čas očekávaného turnaje Euromasters, který se koná v německém městě Koblenz. Účast VŠE na tomto turnaji je již tradicí a vždy jsme sahali na příčky nejvyšší. Při atmosféře, kterou tvoří více než 2000 studentů z více než 20 univerzit se jedná opravdu o nezapomenutelný zážitek.

Celý text >>

Letní sportovní kurz Svojšín 201724. 9. 2017 - Psal se podvečer, šestého září roku 2017, a za poněkud ponurého počasí se začala pomalu, ale jistě, sjíždět do chatového tábora uprostřed malebné přírody plzeňského kraje smetánka volejbalové scény VŠE. Čtyřiadvacátý ročník letního sportovního kurzu na Svojšíně byl na spadnutí. Po ubytování, úvodní večeři a slavnostním zahájení proběhlo rozlosování do dvojic a pak se již všichni velice svižně vrhli na seznamování.

Celý text >>

KPMG Fit Cup24. 6. 2016 - Sobota 24.6.2017 ve sportovním areálu SK Meteor Praha byla dnem, kdy studentské volejbalové kolektivy měly příležitost ukončit volejbalovou sezonu akademického roku turnajem smíšených týmů v kategorii nižší i vyšší výkonnosti. Zvolený termín konání turnaje, po ukončeném období plnění studijních povinností v závěru semestru, využilo třináct studentských týmů. Uvolněná atmosféra po zkouškovém období se odrážela v celkově příjemné atmosféře celého turnaje. Předváděné sportovní zápolení týmů i s několika nepředvídatelnými sportovními zákroky probíhalo v rámci pravidel fair play vysokoškolského kolektivu.

Celý text >>

Logo ČAH 2017 - Praha26. 6. 2017 – Vítězstvím v pražské kvalifikaci vysokých škol si tým VŠE zajistil postup do finálového turnaje na Českých akademických hrách 2017. Turnaje ČAH se dále zúčastnili studenti Masarykovy univerzity, Českého vysokého učení technického v Praze, Vysokého učení technického v Brně a Mendelovy univerzity v Brně. V konkurenci kvalitních týmů těchto škol vybojovali studenti VŠE druhé místo. K tomuto umístění je nutno blahopřát a za úspěšnou reprezentaci školy studentům poděkovat.

Celý text >>

Logo ČAH 2017 - Praha26. 6. 2017 – 16. ročník Českých akademických her se letos po čtyřech letech konal v Praze. Pořadatelství se ujala dvojice vysokých škol ČVUT a ČZU. Na programu ČAH bylo celkem 24 sportovních disciplín a mezi nimi i beachvolejbal, kde VŠE obhajovala loňský titul. Akademické mistrovství v beachvolejbale mělo velmi vysokou úroveň a zúčastnilo se jej mnoho párů z popředí českého beachvolejbalového žebříčku.

Celý text >>

logo-vse-liga_15025. 6. 2017 - Sportovní hala Na Třebešíně se stala i v letošním akademickém roce svědkem soubojů fakultních volejbalových týmů děvčat i mužů ve Volejbalové lize VŠE. Studenti, v dresech barvy svých fakult, se snažili bojovnými výkony o co nejlepší výsledky a přispět tak k úspěšné reprezentaci fakulty. V letošním ročníku obhájili vítězství týmy studentek i studentů fakulty financí a účetnictví.

Celý text >>

12. 6. 2017 - První červnový víkend ve sportovním středisku v Dobronicích patřil již tradičně volejbalistům školy. Letošního Akademického setkání volejbalistů a přátel volejbalu VŠE se zúčastnili nejen studenti, ale pozvání přijalo i několik generací absolventů, kteří v průběhu studia vytvářeli volejbalové kolektivy

Celý text >>

Tým volejbalistů VŠE - SELL Student Games 20175. 6. 2017 - 13 zemí, 65 univerzit, více než 1500 účastníků a jedna stříbrná medaile pro Českou republiku. To je výčet nejdůležitějších čísel 33. ročníku tradičních studentských her SELL Student Games, které se v letošním roce konaly v Rize. Na tento prestižní turnaj letos poprvé vyslala svoje zástupce i Vysoká škola ekonomická a Ti tak reprezentovali svoji školu a zároveň celou Českou republiku, jakožto jediný zástupce naší země.

Celý text >>

24. 5. 2017 - Opäť je tu koniec semestra a tým aj koniec ďalšieho ročníka Pražskej vysokoškolskej volejbalovej ligy. Ako je už zvykom, našu školu reprezentujú dva tímy, VŠE A a VŠE B. Okrem nás sa súťaže klasicky zúčastnili tímy z UK (filozofická fakulta, lekárska fakulta), VŠCHT a stavebná fakulta ČVUT.

Celý text >>

Týmy mužů a žen - kvalifikace ČAH 201725. 4. 2017 - V letošním akademickém roce účast reprezentačních volejbalových týmů VŠE na pražském kvalifikačním turnaji pro účast na Českých akademických hrách 2017 byla úspěšná pro tým mužů, kteří na ČAH postoupili z prvního místa. Tým děvčat i přes bojovnost a snahu o co nejlepší úspěch, skončil s těsnými výsledky v zápasech na třetím místě. Studentům za reprezentaci je nutno poděkovat, mužům blahopřát k postupu a popřát hodně sportovního štěstí v červnu na akademickém mistrovství ČR v rámci ČAH 2017, které se budou konat v Praze.

Celý text >>

Tým volejbalistů VŠE - EuroMilano 201711. 5. 2017 - Volejbalová reprezentace Vysoké školy ekonomické se na konci dubna vypravila do prosluněné Itálie, kde její cílovou destinací nebyly pískové pláže či azurové moře, ale prestižní turnaj v Miláně. Do módní metropole Lombardie se vypravilo 32 univerzit z celého světa, aby změřilo své síly a nabralo zkušenosti z mezinárodního prostředí. Vysokou školu ekonomickou reprezentovaly nejen volejbalové týmy děvčat a chlapců, ale také tým svérázných futsalistů, který svým nadšeným fanděním získal náklonnost volejbalové reprezentace a dotvořil tak skvělou partu.

Celý text >>

Rektorský sportovní den 2017 – Beachvolejbalový turnaj26. 4. 2017 – Jednou ze sportovních aktivit Rektorského sportovního dne 2017 byl již 6. ročník beachvolejbalového turnaje smíšených týmů. Turnaje kategorie nižší výkonnosti se v letošním ročníku zúčastnilo 11 týmů ve složení dvě děvčata a dva muži. Jeden tým se zúčastnil ve složení čtyř dívek. Tato kategorie je nabízena studentům s rekreačním zájmem o volejbal. Před přesnými technickými údery beachvolejbalových pravidel je upřednostněn aspekt kolektivního, kamarádského pojetí sportovního vyžití. Je pozitivem této kategorie, že všichni hráči týmů i přes určité technické nedostatky se snaží svojí bojovností přispět k co nejlepšímu výsledku svého týmu.

Celý text >>

Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu3. 4. 2017 - I v letošním roce se ve spolupráci s Centrem tělovýchovy a sportu VŠE a studentskou organizací Sport.VSE.cz podařilo uspořádat tradiční volejbalový maratón. Studenti tak měli unikátní příležitost strávit ve škole celých 24 hodin, nikoliv však učením, ale hraním volejbalu. Díky příspěvku z Grantu rektora VŠE a České spořitelny navíc obdrželi krásná památeční trička.

Celý text >>

KPMG Fit Cup28. 11. 2016 - Do turnaje KPMG Fit Cup se v zimním semestru přihlásil rekordní počet družstev do nižší výkonnosti. O co více družstev však bylo ve slabší kategorii, o to méně soupeřů na nás bohužel čekalo v kategorii vyšší výkonnosti. Zde vinou klubových povinností chyběli hráči nejvyšších soutěží, a tak volejbalová úroveň turnaje bohužel nebyla taková jako v minulých letech.

Celý text >>

Tým žen VŠE - 2nd World InterUniversities Championships27. 11. 2016 - Opět po roční pauze byla vyslána volejbalová reprezentace VŠE do italské metropole, aby tam hájila čest a slávu Vysoké školy ekonomické. S odhodláním navázat na sérii vítězství na mezinárodních turnajích v loňském školním roce jsme vyrazili bojovat do města gladiátorů na 2. ročník prestižního univerzitního turnaje World InterUniversities Championships (dříve pořádaného pod názvem Euroroma). Turnaje se zúčastnily týmy mužů i žen a v konkurenci dalších 13 týmů v mužské, respektive 19 týmů v ženské kategorii je rozhodně nečekalo nic lehkého.

Celý text >>

Euromasters 201626. 11. 2016 - Konečně, přesně tohle mi proběhlo hlavou, když jsme v 5 hodin ráno přijeli před halu Conlog Arena v německém městečku Koblenz. Konečně především proto, že po 5 letech mého působení na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem se dostala na tento vysněný turnaj. Slyšela jsem o něm mnohé, výborná atmosféra, skvělá organizace a parádní volejbal. Ve všem se mé očekávání naplnilo, ale nechci předbíhat, pěkně popořadě.

Celý text >>

Logo ČAH 2016 - Pardubice10. 7. 2016 – Na Českých akademických hrách 2016 VŠE potvrdila, že v jejich řadách studují nejen výborní volejbalisté, kteří vozí medaile z mezinárodních turnajů, ale také hráči, kteří předvádí výborné výkony i na písku. Z početné výpravy VŠE se nejvíce dařilo dvojici Martin Bárta a Ondřej Rédl, která v mužské kategorii zvítězila a získala tak titul akademických mistrů ČR pro rok 2016.

Celý text >>

KPMG Fit Cup26. 6. 2016 - Neděle 26. 6. měla pro volejbalisty VŠE sváteční nádech se sportovním prožitkem v konci školního roku. Byla možností naposledy v akademickém roce 2015/2016 se setkat a prezentovat volejbalové dovednosti na turnaji smíšených týmů. Turnaj je i příležitostí pro utváření nových týmů volejbalového kolektivu. Turnajového klání se měli možnost zúčastnit studenti v kategorii vyšší výkonnosti i nižší výkonnosti.

Celý text >>

logo-vse-liga_15025. 6. 2016 - Palubovka Sportovní haly na Třebešíně v akademickém roce 2015/2016 opět poznala tvrdost smečů reprezentantů fakult ve 4. ročníku Volejbalové ligy VŠE. Snaha jednotlivých fakultních týmů o co nejúspěšnější reprezentaci byla patrna při každém utkání a probíhala v duchu fair play. Je nutno ocenit studenty volejbalisty, kteří vedle studijních povinností jsou ochotni svým volejbalovým umem přispět k týmové reprezentaci a dobrému jménu své fakulty ve sportovní oblasti.

Celý text >>

Reprezentační tým VŠE 9. 6. 2016 - Školní rok se blíží pomalu ke konci a s ním přichází i ukončení vysokoškolské volejbalové ligy, kde má VŠE zastoupení rovnou dvou dívčích týmů (VŠE A a VŠE B). Dále se letošního ročníku zúčastnila družstva Filozofické fakulty UK, 2. Lékařské fakulty UK, Fakulty stavební ČVUT a Vysoké školy chemicko-technologické.

Celý text >>

Setkání akademické obce volejbalistů a přátel volejbalu VŠE 20167. 6. 2016 - Tradiční první červnový víkend ve sportovním středisku v Dobronicích patřil Setkání akademické obce setkání volejbalistů a přátel volejbalu VŠE. Společensko sportovní akce je příležitostí setkat se se spolužáky z doby studia a vzpomenout na studijní zážitky, účast na sportovních kurzech a na volejbalové výkony při turnajích a reprezentačních akcích za školu.

Celý text >>

t5b-paris-201612. 5. 2016 – V loňském roce se volejbalistům z VŠE mimořádně dařilo, když zvítězili na dvou prestižních mezinárodních turnajích. A v roce 2016 zatím nezůstáváme o nic pozadu! Tentokráte se podařilo uspět na dalším mezinárodním turnaji a to konkrétně na T5B Paris. Turnaj s dlouholetou tradicí letos hostil již svůj 37. ročník a zúčastnilo se jej družstva z 11 zemí v pěti míčových sportech. Z VŠE stejně jako v loňském roce na turnaj vyrazil volejbalový tým mužů i žen.

Celý text >>

Rektorský sportovní den 2016 – Beachvolejbalový turnaj20. 4. 2016 – Při Rektorském sportovním dni 2016 se uskutečnil 5. ročník beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Celý text >>

Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu14. 4. 2016 - Rok se s rokem sešel a znovu se uskutečnil Volejbalový maraton. Tato tradiční a velmi oblíbená sportovní událost letos oslavila již své 21. narozeniny. Toto číslo potvrzuje oblíbenost této sportovní akce, ke které je kromě volejbalového umu potřeba i fyzická výdrž a vytrvalost. Proti sobě stály opět dva týmy s již zažitými názvy: Sluníčka a Hvězdičky. Oba týmy byly složeny ze sedmi dívek a jedenácti chlapců.

Celý text >>

Reprezentace školy PVVL VŠE ZS 15/1612. 12. 2015 - Tento akademický rok je opět pro studentky, volejbalistky vyplněn reprezentačními povinnostmi v celoroční soutěži Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Naši školu reprezentují dva týmy děvčat a utkávají se s děvčaty z lékařské fakulty UK, filozofické fakulty UK, VŠCHT a stavební fakulty ČVUT. Soutěž je organizována dvoukolově, kdy každý tým sehraje utkání se všemi týmy v zimním i letním semestru.

Celý text >>

KPMG Fit Cup7. 12. 2015 - Dne 28. 11. 2015 se konal ve sportovní hale na Třebešíně tradiční turnaj smíšených družstev ve volejbale. Tento turnaj probíhá již 23 let a vždy se těší vysoké oblibě a úrovni hry. Jako každý rok, i letos se družstva mohla přihlašovat do dvou různých kategorií - nižší a vyšší výkonosti. Navzdory blížícímu se neoblíbenému třináctému týdnu výuky se turnaj těšil hojné účasti. V kategorii nižší výkonnosti se mezi sebou utkalo celkem dvanáct týmů, k vyšší výkonnosti bylo přihlášeno týmů osm.

Celý text >>

eurocomillas-201524. 11. 2015 - V letošním roce se volejbalistům VŠE na mezinárodních turnajích mimořádně daří. Po vítězství smíšeného družstva na turnaji v Německu, se tentokrát dočkali úspěchu i reprezentanti v oddělených kategoriích mužů a žen. Ti společně vyrazili na prestižní turnaj EuroComillas 2015, který se koná každoročně v hlavním městě Španělska. Tohoto multi-sportovního klání, které probíhá v 10 disciplínách, se letos zúčastnily týmy z více než 40 univerzit z celého světa. Mezi nimi i volejbalisté VŠE, jakožto jediný zástupce České republiky a opět se mezi zúčastněnými rozhodně neztratili. Děvčata obsadila pěkné třetí místo a mužům se podařilo svůj turnaj dokonce vyhrát.

Celý text >>

Euromasters 201514. 11. 2015 - V pátek 6. a sobotu 7. listopadu se opět po roce konal již 18. ročník turnaje Euromasters pořádaný německou univerzitou WHU - Otto Beisheim School of Management. Na této legendární sportovní akci se každoročně potkává přes 2000 studentů z 25 evropských univerzit a ekonomických škol, které soutěží v několika sportovních disciplínách od fotbalu, přes basketbal, volejbal, až po veslovaní a dokonce cheerleading. Dále pak díky štědrým mezinárodním sponzorům jsou v místě konání turnaje připraveny nejrůznější informační stánky a workshopy nabízející studentům jak spoustu užitečných informací, tak i možnosti jejich uplatnění v podobě stáží apod.

Celý text >>

LSK Svojšín 2015Tak ako každý rok za posledných 22 rokov, aj tento prvý septembrový týždeň patril letnému volejbalovému kurzu Svojšín. Práve pri tejto malebnej západočeskej dedine sa nachádza chatový tábor Kákoš, ktorý znova otvoril svoje brány športu chtivým študentom a absolventom VŠE. 28 účastníkov tohtoročného kurzu sa tu zišlo aby si dobre zašportovali ale hlavne, aby si vytvorili nové priateľstvá s podobne naladenými športovcami, prípadne aby utužili priateľstvá už existujúce.

Celý text >>

Logo ČAH 2015 - Olomouc9. 9. 2015 – Z druhého postupového místa v pražské kvalifikaci vysokých škol se volejbalistky VŠE zúčastnily finálového turnaje na Českých akademických hrách 2015 v Olomouci. Na tomto turnaji úspěšně reprezentovaly a skončily na třetím místě v konkurenci týmů šesti vysokých škol ČR, které se do finálového turnaje probojovaly. K tomuto umístění je nutno blahopřát a za úspěšnou reprezentaci školy děvčatům poděkovat.

Celý text >>

logo-vse-liga_15024. 6. 2015 - V akademickém roce 2014/2015 na palubovce ve Sportovní hale VŠE Na Třebešíně duněly opět smeče a odehrávaly se nelítostné sportovní souboje studentů fakultních týmů ve 3. ročníku Volejbalové ligy VŠE. Barvy dresů příslušných fakult podněcovaly studenty ke snaze o co nejlepší výkon a dosažení nejúspěšnějšího výsledku pro reprezentaci své fakulty. Sportovní soutěžení probíhalo v duchu fair play a pomohlo naplnit ideu aktivního studentského života na škole. Bojovné kolektivní výkony ocenili i fanoušci, kteří přišli své kamarády z fakult podpořit.

Celý text >>

Reprezentace školy v PVVL22. 6. 2015 - Skončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Této dlouhodobé soutěže, hrané ve všedních dnech zimního a letního semestru, se zúčastňují týmy pražských vysokých škol, jednotlivých fakult a týmy vysokoškolských sportovních klubů.

Celý text >>

KPMG Fit Cup21. 6. 2015 - Program volejbalové výuky v akademickém roce 2014/2015 byl zakončen volejbalovými údery na turnaji smíšených týmů - KPMG Fit Cup. Turnajového klání se zúčastnili studenti v kategorii vyšší výkonnosti a nižší výkonnosti. Studenti zde měli možnost zúročit celoroční přípravu z výukových hodin.

Celý text >>

Týmy mužů a žen - kvalifikace ČAH 20159. 6. 2015 - V letošním akademickém roce účast reprezentačních volejbalových týmů VŠE na pražském kvalifikačním turnaji pro účast na Českých akademických hrách 2015 byla završena postupem týmu děvčat. Tým mužů s těsnými výsledky v zápasech skončil před branami účasti na ČAH. Studentům za reprezentaci je nutno poděkovat, děvčatům blahopřát k postupu a popřát hodně sportovního štěstí v září na ČAH 2015 v Olomouci.

Celý text >>

Volejbalová reprezentace školy ve Francii16. 5. 2015 - Vysoká škola ekonomická již podruhé vyslala volejbalový reprezentační tým na mezinárodní turnaj do Paříže. Turnaj známý pod názvem „Tournoi de cinq ballons“, který každoročně pořádá ESSEC Business School, oslavil své 36. výročí a opět přivítal celou řadu sportovců z Evropy i Afriky. Česká republika byla zastoupena ve volejbalové disciplíně a to mužským i dívčím volejbalovým týmem. Sestava obou týmů byla poskládána ze sportovců Vysoké školy ekonomické. Zástupci z řad hráčů našeho týmu byli přijati jedním z děkanů pořádající univerzity ESSEC, panem Jean-Pierre Beaulieu (bývalým generálem francouzské armády).

Celý text >>

IMG_297222. 4. 2015 – Při Rektorském sportovním dni 2015 se uskutečnil 4. ročník beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Celý text >>

Volejbalovy maratón 201520. 4. 2015 - Rok se s rokem sešel a už se konala již tradiční volejbalová akce a to Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Letos šlo o jubilejní 20. ročník. Zájem v letošním roce nebyl již takový jako v předchozích letech a proto se zúčastnilo i několik absolventů. Přesto se povedlo sestavit vyrovnané týmy s tradičními názvy – Hvězdičky a Sluníčka.

Celý text >>

vse-b23. 12. 2014 - Ani tento rok nebol výjimkou a dievčatá z tímu žien VŠE B sa zúčastnili zimnej časti Pražskej vysokoškolskej volejbalovej ligy. V tomto roku pribudli do tímu dievčat dve hráčky, ktoré doň vniesli novú vlnu elánu a bojovnosti, avšak zo začiatku si prešli fázou „zohrávania sa“ s tímom.

Celý text >>

IMG_349329. 11. 2014 - Dne 29. 11. se nám dostalo té cti zúčastnit se prestižního volejbalového KPMG Fit Cupu 2014 na Třebešíně. Kolem čtrnácté hodiny se začali v oné hale scházet účastníci vyšší kategorie, kteří se mohli duševně připravovat na své výkony hledíce na třaskavé vyvrcholení turnaje nižší kategorie.

Celý text >>

IMG_348429. 11. 2014 - V sobotu 29.11.2014 se ve sportovní hale na Třebešíně konal volejbalový turnaj smíšených družstev KPMG Fit cup 2014. Jako každý rok byla družstva rozdělena do 2 kategorií, na nižší a vyšší výkonnost, dle herních schopností nebo pocitů členů družstev. V nižší kategorii se angažovalo 13 týmů, které spolu nejdřív hrály zápasy v rozlosovaných skupinách a dle výsledků bojovaly o umístění v celkovém hodnocení s týmy z ostatních skupin.

Celý text >>

logo20. 11. 2014 - Již po třetí v řadě vyrazila volejbalová reprezentace VŠE pokusit se dobýt slavný Řím na mezinárodní turnaj Euroroma 2014. Prestižní turnaj v Římě nabídl i letos kvalitní obsazení. Celkem se jej zúčastnilo téměř 2000 sportovců z 66 univerzit a 28 zemí ze tří různých kontinentů. V turnaji volejbalistů se představilo v kategorii mužů i žen 12 týmů a mezi nimi i po jednom z řad studentů a studentek Vysoké školy ekonomické v Praze. Nutno dodat, že naše týmy se v nabité konkurencí rozhodně neztratily.

Celý text >>

logo euromaster 201318. 11. 2014 - Je listopad roku 2014 a na řadu opět přichází již pověstný turnaj Euromasters 2014, který se hraje ve smíšených týmech. Tento turnaj se každoročně koná v německém městě Koblenz, pod záštitou univerzity WHU (Otto Beisheim School of Management Vallendar). Není vyjímkou, že po zkušenostech z minulých let, jezdí volejbalisti a volejbalistky z naší školy na tento turnaj velice rádi a to nejenom kvůli herním výkonům, ale také kvůli atmosféře, která celý turnaj provází.

Celý text >>

IMG_333719. 9. 2014 - Letní sportovní kurzy pořádané CTVS VŠE nabízí studentům a od letošního roku nově i absolventům, nejen širokou nabídku sportovního vyžití, ale hlavně spoustu zábavy, skvělých lidí a nezapomenutelných zážitků. Jedním z kurzů je právě LSK Svojšín, který je určen především všem volejbalistům a který pomáhá utvářet a stmelovat vynikající volejbalový kolektiv na VŠE.

Celý text >>

logo-vse-liga_1501. 7. 2014 - Po úspěšném prvním ročníku se volejbalové reprezentační týmy mužů i žen oblékli do barevných dresů svých fakult a zahájili sportovní zápolení letošního ročníku se snahou lepšího umístění předcházejícího. Zájem být i nadále součástí reprezentačních kolektivů fakult byl dán faktem, že se soupisky týmů ve většině případů stabilizovaly nebo měnily v minimální míře.

Celý text >>

logo-cah-201427. 6. 2014 - Beachvolejbalová klání na Českých akademických hrách 2014 se konala na kurtech u Harcovské přehrady v Liberci. Ve čtvrtek 26. 6. byla na programu soutěž dívek, v pátek 27. 6. se představily mužské páry. VŠE měla v obou kategoriích zastoupení, zejména dívky udělaly své alma mater radost v podobě medailového úspěchu.

Celý text >>

KPMG_fitcup2008_maskot_04_barevny22. 6. 2014 - V závěru zkouškového období letního semestru ak. roku 2013/2014 byl 22. 6. 2014 uspořádán 21. ročník turnaje smíšených družstev – KPMG Fit Cup. Studenti se přihlašovali s ohledem na individuální volejbalovou výkonnost do turnaje s nižší nebo s vyšší výkonnostní úrovní. Turnaj je pořádán za sponzorské podpory společnosti KPMG Česká republika, s.r.o..

Celý text >>

logoT5B28. 5. 2014 – Volejbalová reprezentace Vysoké školy ekonomické se na „turnaji 5 míčů“ neztratila. Prestižního turnaje organizovaného univerzitou ESSEC Business school se zúčastnilo reprezentační družstvo dívek a mužů. Z pařížského předměstí s názvem Cergy-Pontoise přivezla výprava stříbrnou medaili, o kterou se postarala skvělými výkony děvčata. Družstvo mužů po smůle v základní skupině skončilo na pěkném pátém místě.

Celý text >>

kolaz20. 5. 2014 - V květnu skončil další ročník Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Této dlouhodobé soutěže, hrané ve všedních dnech zimního a letního semestru, se zúčastňují týmy pražských vysokých škol, jednotlivých fakult a týmy vysokoškolských sportovních klubů. Soutěže v dívčí kategorii se pravidelně zúčastňují týmy VŠCHT, Stavební fakulty ČVUT, Filozofické fakulty UK, 2. lékařské fakulty UK a týmy naší školy.

Celý text >>

cah-2014-divky6. 5. 2014 - Účast na Českých akademických her se pro volejbalové týmy naší školy stala i v letošním roce nedostupná. Pro tým děvčat i mužů byly soupeři z ostatních pražských vysokých škol při oblastní kvalifikaci nad jejich síly. I přes obětavou snahu zůstalo jediné postupové místo v každé kategorii vyhrazené pro pražské školy v říši snů. Budeme tak věřit, že při dalších ročnících se oběma týmům bude dařit lépe.

Celý text >>

P113074411. 4. 2014 – Opět po roce se konala tradiční volejbalová událost, Volejbalový maratón – 24 hodin volejbalu. Již 19. ročník potvrzuje nejen obrovskou tradici, ale také zájem o volejbal na VŠE. I letos proti sobě nastoupily dva týmy s osvědčenými názvy – Sluníčka a Hvězdičky.

Celý text >>

IMG_297223. 4. 2014 – Studijního volna při Rektorském sportovním dni 2014 využila část studentů v účasti na 3. ročníku beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti EY ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Celý text >>

26. 3. 2014 - Zahajovacím utkáním letního semestru Pražské vysokoškolské volejbalové ligy bylo vzájemné utkání obou týmů studentek naší školy. Tým děvčat VŠE B hostil v hale Na Třebešíně děvčata týmu VŠE A. Jak hodnotily vzájemné utkání děvčata obou týmu se dovíte dále a můžete zhlédnout i fotogalerii.

Celý text >>

30. 11. 2013 - Byla poslední listopadová sobota a ve sportovní hale Na Třebešíně se schylovalo k již tradičnímu volejbalovému turnaji KPMG Fit Cup. Od osmé hodiny ranní započaly svůj turnaj týmy nižší výkonnostní kategorie a zápasy z této kategorie napověděly, že se bude po celý den hrát velmi kvalitní volejbal.

Celý text >>

30. 11. 2013 - V sobotu 30. listopadu 2013 ve sportovní hale Na Třebešíně u příležitosti 60. výročí založení Vysoké školy ekonomické v Praze se uskutečnil Turnaj smíšených družstev ve volejbale KPMG Fit Cup 2013.  

Celý text >>

16. 12. 2013 - Po krátké letní odmlce započala i tento rok 2013/2014 Pražská vysokoškolská volejbalová liga žen. Dívky tvořící tým VŠE B, které vede jako každý rok PaedDr. Jaroslav Boštička, se pro letošek sešly v téměř stejné sestavě jako pro rok loňský jen s pár obměnami, takže věděly, co jedna od druhé může ve hře čekat a boj o titul mezi vysokými školami ve volejbale tak mohl započít.

Celý text >>

18. 11. 2013 - V tomto roce, jak je již zvykem, se Vysoká škola ekonomická zúčastnila mezinárodního turnaje nazvaném Euroroma pro rok 2013. Turnaj se konal v italské metropoli Římě, tak jako tomu bylo i minulý rok. I tento rok byl vyslán jeden tým mužský a dva týmy dívčí kategorie.

Celý text >>

27. 11. 2013 - Po roční pauze Vysoká škola ekonomická v Praze opět vypravila své zástupce na mezinárodní turnaj Euromasters. Akce, konající se v německém městě Koblenz, byla již 16. ročníkem největšího turnaje ekonomických univerzit z celé Evropy soutěžících v 6 sportech. VŠE vyslala sportovce pouze z volejbalového oddílu, avšak i takto málo početná výprava v konkurenci dalších 21 evropských vysokých škol byla velmi úspěšná.

Celý text >>

17. 6. 2013 - V letošním akademickém roce Centrum tělesné výchovy a sportu připravilo pro studenty školy sportovní zájmovou aktivitu s možností reprezentovat své fakulty.  Byl vypsán 1. ročník Volejbalové ligy VŠE. Po zveřejnění a propagaci soutěže následný zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů dívek i mužů začaly plnit zájemci.

Celý text >>

14. 5. 2013 - Na volejbalové kvalifikaci oblasti Praha pořádané v letošním roce se akademické reprezentaci školy, týmu děvčat ani týmu mužů nepodařilo na ČAH probojovat. I přes bojovnost a velkou snahu našich týmů byli soupeři z ostatních vysokých škol nad jejich síly.

Celý text >>

21. 5. 2013 - V pátek 26. 4. 2013 v 16:00 zahájil pan Boštička úvodní smečí další ročník Volejbalového maratónu.  Účastníci byli rozděleni na dvě smíšená družstva, která jsou již tradičně pojmenována Sluníčka a Hvězdičky.

Celý text >>

20. 5. 2013 - I tento akademický rok se děvčata přihlásila a reprezentovala školu v soutěži Pražské vysokoškolské volejbalové ligy. Soutěž je pořádána v průběhu akademického roku mezi fakultami některých pražských univerzit.

Celý text >>

25. 4. 2013 – Při Rektorském sportovním dni 2013 měli studenti možnost zúčastnit se 2. ročníku beachvolejbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti Ernst & Young ve sportovním areálu Beachklub Ládví.

Celý text >>

Volejbal-logo29. 1. 2013 - V akademickém roce 2012/2013 byla studentům školy nabídnuta možnost sportovní reprezentace svých fakult ve Volejbalové lize VŠE. Po zveřejnění soutěže zájem studentů naplnil očekávání organizátorů a v krátké době se soupisky fakultních týmů mužů i žen naplnily.

Celý text >>

1. 12. 2012 - Už od rána v tělocvičně na Třebešíně bylo pořádně živo, když už od 8 ráno se na hřištích začal odehrávat tradiční turnaj KPMG, který se mezi studenty těší velké oblibě a tomu nasvědčuje i každoroční plná účast.

Celý text >>

1. 12. 2012 - Nastal první prosincový den a venku začal padat sníh. Do Sportovní haly Na Třebešíně se začali sjíždět nedočkaví sportovci s touhou vyhrát sobotní dopolední turnaj smíšených volejbalových družstev nižší kategorie – KPMG Fit Cup 2012.

Celý text >>

29. 11. 2012 - Již malou tradicí se stal výjezd volejbalistů a volejbalistek Vysoké školy ekonomické do Itálie na mezinárodní turnaj. V posledních dvou letech se turnaj konal v severoitalském Miláně, letos se organizátoři rozhodli turnaj přejmenovat, rozšířit a především přemístit, a to do hlavního města Itálie - památkami proslaveného Říma.

Celý text >>

10. 10. 2012 - K historicky prvnímu zápasu žen Volejbalové ligy VŠE se dne 10. 10.2012 sešla děvčata z Fakulty financí a účetnictví a Fakulty mezinárodních vztahů.  Úvodní duel se konal od 19 hodin v hale Na Třebešíně.

Celý text >>

9. 10. 2012 - Ako ste si iste všetci mohli všimnúť, tento rok na našej škole vznikla Volejbalová liga VŠE. Získala nemalý úspech najmä medzi školskou volejbalovou obcou. Prihlásilo sa veľké množstvo študentov, no nie pre všetkých sa našlo miesto v reprezentačných tímoch fakúlt.

Celý text >>

20. 7. 2012 – Karolina Řeháčková, studentka Fakulty podnikohospodářské a Michala Kvapilová, studentka Fakulty mezinárodních vztahů vybojovaly titul Akademických mistryň Evropy v plážovém volejbale. Studentky školu reprezentovaly na beachvolejbalovém turnaji 1. Evropských univerzitních her, které se konaly ve španělské Cordobě 13. - 18. července 2012. K významnému sportovnímu úspěchu blahopřejeme.

Celý text >>

16. 6. 2012 - Naše cesta na Akademické hry 2012 konané tentokrát v Brně začala jako již tradičně pražskou kvalifikací, která se konala 23. května v areálu Univerzity Karlovy na Hostivaři. Po drobných problémech ohledně nominace se nám nakonec podařilo tým poskládat a díky rozpisu jsme měli i optimální příležitost na sehrání a to v podobě prvního zápasu.

Celý text >>

24. 4. 2012 – Jedna z nabídky sportovních aktivit při RSD 2012 byl beach volejbalový turnaj pořádaný ve sportovním areálu Beachklub Ládví. Organizačně byl turnaj uspořádán za sponzorské podpory partnera VŠE, společnosti Ernst & Young. Tým této společnosti byl i přímým účastníkem turnaje.

Celý text >>

21.4.2012 - V pátek 20. dubna v 16:00 jsme začali hrát a nepřestali jsme po následujících 24 hodin, během kterých jsme se snažili vybojovat každý bod. Všech 32 účastníků letošního maratonu bylo rozděleno do dvou týmů, již tradičně do Hvězdiček a Sluníček. 

Celý text >>

16.12.2011  – V sobotu 3. prosince se v hale Na Třebešíně opět konal téměř již tradiční zimní turnaj smíšených družstev KPMG Fit Cup 2011. Kapacita nižší i vyšší kategorie byla opět zcela naplněna, v každé z nich se sešlo 12 týmů a za celý den se tak na třebešínských hřištích vystřídalo skoro 150 volejbalových nadšenců.

Celý text >>

2. 12. 2011 - Studenti a studentky Vysoké školy ekonomické se i letos účastnili mezinárodní univerzitní sportovní události v italském Miláně – Euromilano 2011. Poučeni z předešlého ročníku, kdy si naše škola odbyla svou premiéru, jsme letos na prodloužený víkend do Itálie vyrazili již o mnoho zkušenější a připravenější. 

Celý text >>

30. 11. 2011 - I tento rok se konal v německém Koblenz, pod záštitou WHU – Otto Beisheim School of Management  Vallendar, největší turnaj evropských ekonomických univerzit. A i tento rok vyslalo CTVS VŠE výpravu, aby reprezentovala naší školu ve volejbale. Studenti univerzit mezi sebou soupeří ve sportech, jako je volejbal, fotbal, basketbal ale i například veslování, jízda na divokém býku či soutěž roztleskávaček.

Celý text >>

20.9.2011 – 11. Mistrovství Evropy Univerzit ve volejbale se konalo 10. – 17. července 2011 v Srbsku. Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze vybojovali v konkurenci osmi mužských týmů evropských univerzit 5. místo.  

Celý text >>

13.7.2011 – V uplynulém akademickém roce 2010/2011 se do vysokoškolské volejbalové ligy přihlásilo opět družstvo mužů a nově i družstvo žen „B“.    

Celý text >>

17.6.2011 – Na závěr výukového programu volejbalu v akademickém roce 2010/2011 byl 31. 5. 2011 uspořádán XVIII. ročník turnaje smíšených družstev – KPMG Fit Cup. Studenti se přihlašovali s ohledem na individuální volejbalovou výkonnost do turnaje s nižší, nebo s vyšší výkonnostní úrovní. Turnaj byl uspořádán za sponzorské podpory společnosti KPMG Česká republika, s.r.o..

Celý text >>

13.6.2011- Ve dnech 26. – 28. května 2011 reprezentovaly studentky naší školu na Mezinárodním univerzitním turnaji ve volejbale v Lyonu. Turnaj pořádala Université Claude Bernard Lyon 1 ke 40. výročí svého založení. Hráčky čestně reprezentovaly nejen svoji školu, ale i celou Českou republiku. Byly jsme vybaveny fandícími předměty a zřejmě nikdo nemohl přehlédnout, odkud, že to jsme.

Celý text >>

13.5.2011 - Šestnáctý ročník tradičního volejbalového marathónu je úspěšně za námi! V pátek 29. 4. v 16 hodin volejbalisti VŠE opět zahájili svůj 24 hodinový zápas s vlastními silami.

Celý text >>

15.12.2010 - Studentky a studenti VŠE v Praze se zúčastnili 17. - 21. 11. 2010 sportovního mezinárodního univerzitního turnaje v evropské metropoli Milano. Jubilejní desátý ročník turnaje Euromilano přilákal účastníky univerzit z celé Evropy. Studentky a studenti soutěžili ve volejbale, basketbale, tenise, futsalu a jako závěrečná soutěž proběhlo klání týmů roztleskávaček. Bodové ohodnocení všech výsledků univerzity v jednotlivých soutěžích určilo vítěze turnaje. Celkový počet účastníků se vyšplhal na číslo blížící se 1500 studentů a jejich profesorů.

Celý text >>

18.11.2010 – Od 4. 11. do 7. 11. 2010, stejně jako v předchozích letech, se konal Euromasters 2010, mezinárodní turnaj univerzit v německém Koblenz, pod záštitou WHU – Otto Beisheim School of Management  Vallendar. Sportovních soutěží se zúčastnilo 1 200 studentů univerzit celé Evropy. Soutěžilo se ve fotbale, basketbale, veslování, orientačním běhu, nově i v jízdě na umělém býkovi a hlavně ve volejbale.

Celý text >>

16. 6. 2010 -Volejbalisté naší školy, po vítězství v kvalifikaci pražských vysokých škol, postoupili na 9. České akademické hry, kde dosáhli významného sportovního úspěchu.

Celý text >>

16. 11. 2009 - Již potřetí se sešlo deset statečných a vyrazilo bojovat o další titul a reprezentovat VŠE do Německého města Koblenz. Každý rok zde pořádá německá univerzita WHU mezinárodní turnaj EUROMASTERS. Vždy se sejdou ekonomické univerzity z celé Evropy a soutěží mezi sebou v nejrůznějších disciplínách.

Celý text >>