24 hodin volejbalu – volejbalový marathón 2011

13. května
2011

Šestnáctý ročník tradičního volejbalového marathónu je úspěšně za námi! V pátek 29. 4. v 16 hodin volejbalisti VŠE opět zahájili svůj 24 hodinový zápas s vlastními silami.

Ano – volejbal se skutečně hrál celých 24 hodin bez přestávky, pouze hráči a hráčky se střídali. Kdo zrovna nehrál, ten doplňoval energii (občerstvením, spánkem, zábavou – zkrátka každý po svém), regeneroval své tělo a fandil všem svým kamarádům na hřišti. Tělocvična ve Staré budově VŠE tak již tradičně na jednu noc ožila a byla svědkem atmosféry plné nadšení, hravosti, odhodlání, radosti ze hry a pohody.

Letošní ročník rozhodně patřil k nejvyrovnanějším. Hráčky a hráči se opět rozdělili na dva týmy – Sluníčka a Hvězdičky. Po dvaceti zápasech neboli šedesáti odehraných setech byl stav mezi nimi vyrovnaný, tedy 30:30! Rozhodující se tak nakonec staly až poslední hodiny marathónu, v nichž tým Sluníček vyhrál závěrečných 9 setů a uzavřel skóre na konečných 39:30. Tým Hvězdiček reprezentovaný šesticí svých hráček naopak ovládl popůlnoční čistě ženský zápas. I tak většina setů v průběhu marathónu končila minimálním rozdílem 2 nebo 3 bodů a jen několik málo zápasů skončilo jednoznačným výsledkem 3:0. To jen svědčí o vyrovnanosti obou týmů a vysoké kvalitě hry. Snad i příští ročníky se vydaří v podobném duchu a obejdou se stejně jako letos bez zranění.

Celou akci si účastníci organizují sami se značnou podporou ze strany CTVS. Její po léta trvající existence jen dokazuje otevřenost VŠE vůči sportovnímu vyžití studentů.

Všem účastníkům gratulujeme, fanouškům i CTVS děkujeme za podporu.

Bc. Kristýna Fischerová, FPH

24 hodin volejbalu – volejbalový marathón 2011