Volejbalová kvalifikace na ČAH 2024

20. května
2024

Letošní kvalifikace na ČAH se konala v Pardubicích pod záštitou Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. V pondělí 20. května se zde proti sobě utkaly dívčí týmy vysokých škol jako VŠB – TUO, UK, UPCE, VUT a právě VŠE.  Zápasy se hrály systémem každý s každým, na dva vítězné sety, kdy právě vítěz postoupí na ČAH 2024.

První zápasy se odehrály již od 10:00 mezi ostatními fakultami, nás čekal 1. zápas od 11:30 proti UPCE. Ještě mezitím proběhlo okolo 11. slavnostní zahájení, kde nastoupily všechny týmy holek i kluků společně.

První zápas jsme odstartovaly trochu uspěchaně, kdy jsme nastupovali v sestavě v počtu 8 a z toho byly 2 libera, avšak během začátku prvního setu nás doplnila Anna Suchá, která dorazila o něco málo později kvůli zkouškám. My jsme do zápasu nastupovaly nerozehrané, ovšem holky z UPCE za sebou měly odehraný již první zápas, možná i to byl jeden z důvodů, proč nám síly na domácí UPCE nestačily a zápas jsme prohrály 0:2. Potom už jsme hrály jeden zápas za druhým.

Kolem jedné hodiny jsme nastupovaly proti holkám z VŠB – TUO. Tento zápas už byl o něco vyrovnanější. Vzhledem k předešlému prohranému zápasu už jsme nechtěly nic podcenit a vydřely jsme si každý bod, měnily jsme sestavu a zkoušely, jak nám hra nejvíc sedí. Obecně jsme předvedly hezký volejbal plný dlouhých výměn a dobrých zákroků. I přes převahu fanoušků na straně soupeřů jsme zápas dovedly k vítězství 2:1.

Ve třetím zápase jsme nastoupily proti VUT. Soupeřky předváděly kvalitní volejbal, především na servisu, kde nás dost často potrápily dlouhými sériemi, které jsme nebyly schopny dostatečně dobře zpracovat. I přes chvilkové výpadky jsme s nimi hrály poměrně vyrovnaný volejbal. Zápas jsme i přes to otočit nedokázaly a prohrály jsme výsledkem 0:2. Toto byl zároveň i poslední zápas, který jsme sehrály v plné sestavě, po skončení zápasu musela Ivka Kaňková odjet na zkoušku, a tak jsme poslední zápas sehrály znovu v osmi.

Poslední zápas nás čekal sehrát s holkami z UK, zpočátku byly jasnými favoritkami, ale v průběhu kvalifikace jsme si i na vlastní kůži vyzkoušely, že všechny týmy byly dost vyrovnané a každý zápas jsme si vydřely, jinak tomu nebylo ani u tohoto zápasu.  První set vyhrála UK, ovšem i jim začaly v průběhu druhého setu docházet síly a my jsme využily šance a druhý set jsme ovládly my. Do zápasu jsme nastupovaly s tím, že šanci na postup nemáme, ale i tak jsme chtěli holky porazit a postup jim malinko ztížit, ale ani tak jsme na vítězství nedosáhly a prohrály 1:2.

Postupu na České akademické hry v Liberci jsme se letos nedočkaly, ale věříme, že příští rok to dopadne.

Sestava: Suchá, Trunečková, Kaňková, Růžičková, Pavlíková, Miková, Jechová, Smolová, Faistaverová