Reprezentační tým žen FFÚ je vítězem 7. ročníku Volejbalové ligy VŠE

10. června
2019

Úspěšná obhajoba vítězství a postavení studentek FFÚ v soutěži je dáno dlouhodobou účastí hráček týmu s vyšší výkonnostní úrovní. Tým je v průběhu let doplňován nově přicházejícími studentkami na fakultu s vyšší hráčskou úrovní. Zodpovědný přístup děvčat se snahou o co nejlepší výkon v každém zápase je motivující i pro ostatní fakultní týmy. Tyto aspekty přispívají k vysoké sportovní úrovni vysokoškolské soutěže. Po společenské stránce jsou pozitivním přínosem v utváření volejbalového kolektivu a sounáležitosti se školou.

Týmům všech fakult je nutno poděkovat za aktivní účast ve VL VŠE a přejeme, aby pro následující ročník se podařilo na některých fakultách doplnit hráčské kádry a mohlo být navázáno na úspěšné předcházející ročníky.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky 7. ročníku naleznete zde.

Za tým děvčat FFÚ – sedminásobných mistryň VL VŠE – Nikola Křišťanová

Je zde konec letního semestru a s ním přichází ohlédnutí za sedmým ročníkem volejbalové ligy na VŠE.

Po zimním semestru, kde jsme obhájily první místo, jsme si do letního přinášely motivaci si toto místo udržet. Mezi další cíl patřilo, odehrát semestr bez jediného ztraceného setu. A jak se nám tedy dařilo?

První zápas nás čekal proti děvčatům z FISu. V minulém semestru nás tento tým potrápil a hrály jsme s ním velmi vyrovnané sety. Proto jsme tentokrát nechtěly usnout na vavřínech. Zápas byl z naší strany odehrán prakticky bez chybiček, a proto se do tabulky mohla zapsat první tříbodová výhra.

Podnikohospodářská fakulta nás čekala hned druhý zápas. Moc dobře jsme si z minulého semestru pamatovaly ztrátu setu, právě s tímto týmem. Tentokrát jsme se však nedaly a dívky nepustily do žádné koncovky s lepším skórem. A celkem s přehledem jsme si mohly připsat další výhru.

V zápase třetím jsme se utkaly s fakultou národohospodářskou. Tento soupeř nám v posledních letech nepůsobil žádný velký odpor a ani v tomto semestru tomu nebylo jinak. Připsáním bodů za tuto výhru, jsme si pojistily první místo v tabulce i bez výsledku posledního zápasů.

Do posledního zápasu jsme šly s klidem, že už nám prvenství nikdo neukradne, ale přece jenom, zde byla touha po vítězství stejná jako při zápase prvním. Děvčata z FMV se na poslední zápas sešla hojném počtu a rozhodně se chtěly prát o každý balón.

První set jsme hrály dlouhé výměny a podávaly jsme vyrovnané výkony, naštěstí pro nás se nám podařilo vyhrát. Druhý set však tým FMV pozměnil sestavu. Výkony dívek se zlepšily, a proto i přes veškerou naši snahu urvaly tento set pro jejich prospěch. Třetí set jsme se dostaly zpět k naší hře a mohly jsme si připsat výhrou 2:1.

I přes drobné zaváhání v posledním zápase si odnášíme již poněkolikáté vítězství z volejbalové ligy, které je pro nás velmi cenné.  Proto tímto chceme poděkovat především škole za to, že existuje něco jako volejbalové liga a umožňuje nám zpříjemnit si naše vysokoškolská léta.

Další díky patří také lidem, kteří volejbalovou ligu hrají nebo chodí fandit a tím dělají zápasy zajímavějšími a samozřejmě nesmíme zapomenout na poděkování právě těm, kteří mají volejbal pod palcem a organizují samotnou ligu.

Poslední poděkování patří panu děkanovi Mejzlíkovi za jeho pozvání a milá slova po skončení volejbalové ligy 2018/2019. Velmi si ceníme jeho podpory.

Věřím, že příští rok se na volejbalové lize ukáží nové tváře, které doplní nejen náš tým, ale i týmy ostatních. Těšíme se na vás!

Setkání doc. Ing. L. Mejzlíka, Ph.D. se studentkami FFÚ, vítězným týmem 7. ročníku VL VŠE