Volejbal v zimním semestru byl zakončen turnajem KPMG Fit Cup

28. listopadu
2016

Do turnaje KPMG Fit Cup se v zimním semestru přihlásil rekordní počet družstev do nižší výkonnosti. O co více družstev však bylo ve slabší kategorii, o to méně soupeřů na nás bohužel čekalo v kategorii vyšší výkonnosti. Zde vinou klubových povinností chyběli hráči nejvyšších soutěží, a tak volejbalová úroveň turnaje bohužel nebyla taková jako v minulých letech.

Co se ale nemění, je účast a sestava týmu CHLEBA! který letos opět nastoupil ve svém původním, a jak s oblibou říkáme nejsilnějším, složení. Byla to pro náš tým jubilejní desátá účast na turnaji KPMG Fit Cup, a tak motivace turnaj vyhrát byla o to větší. Jelikož všichni členové týmu již prodlužují své studium na VŠE, přibrali jsme k nám do týmu ještě doktoranda Jirku, abychom si nepřipadali tak starý.

Zkušenosti hráčů a sehranost celého týmu se projevovala již od prvních zápasů, kde jsme si ve skupině bez větších problémů poradili s o mnoho let mladšími spolužáky a skupinu s přehledem vyhráli. V exhibičním tempu jsme pokračovali i v semifinále, ve kterém bylo k vidění několik pohledných akcí na obou stranách, nicméně utkání opět skončilo jasným vítězstvím našeho týmu. Ve finále na nás čekal tým pořadatele turnaje KPMG. Ten se letos sešel ve velmi kvalitním složení, a tak diváci (převážně z řad ostatních týmů) mohli na centr kurtu, v záři nových úsporných zářivek, sledovat velmi zajímavou a dramatickou bitvu. Utkání nakonec skončilo 2:0 na sety ve prospěch týmu CHLEBA! a to i přesto, že jsme ve druhém setu museli dotahovat místy až sedmibodovou ztrátu. V napínavé koncovce se nakonec štěstí přiklonilo na naši stranu, set skončil v poměru 26:24 a my tak mohli slavit pro náš tým již čtvrté vítězství na tomto tradičním turnaji.

O třetí místo se mezi sebou utkaly týmy „Metr šede“ (vítěz nižší výkonnosti) a tým Žubrienky, složený převážně ze studentů slovenské národnosti. Ti nakonec dokázali soupeře s mírným výškovým deficitem udolat a obsadili tak třetí místo. Všichni účastníci přihlášeni v termínu obdrželi od společnosti KPMG krásná funkční trička s novým designem a vítězové obou kategorií také věcné ceny.

Již teď se těšíme na další turnaj KPMG Fit Cup, který by měl proběhnout v letním semestru. Dobrou zprávou pro všechny naše soupeře je určitě to, že tento turnaj by pro nás, jakožto studenty VŠE, měl být definitivně posledním. 🙂

Turnaj vyšší výkonnosti zdokumentoval Martin Bárta, FIS

V sobotu 26. 11. 2016 jsme se sešli ve sportovní hale Na Třebešíně k tradičnímu volejbalovému turnaji smíšených družstev KPMG Fit Cup. Stejně jako loni byla v kategorii nižší výkonnosti výborná účast a patnáct družstev zcela naplnilo kapacitu turnaje. Tyto týmy byly rozděleny do tří skupin po pěti, kde se hrálo systémem každý s každým. Všechny týmy tedy dostaly možnost poměřit síly s dalšími čtyřmi družstvy a hlavně si pořádně zahrát. Podle umístění v základní skupině se týmy rozdělily do dalších skupin, ve kterých se už hrálo o konečné umístění. V této fázi soutěže se srovnala volejbalová kvalita jednotlivých družstev a většina zápasů tak měla velmi vyrovnaný průběh. Vítězství v turnaji nakonec vybojoval, i přes svůj výškový handicap, tým Metr šede. Ukázalo se tedy, že i hráči nevysokých rozměrů mohou ve sportu pod vysokou sítí uspět. Nutno ovšem vyzdvihnout i výkony týmů na druhém a třetím místě, které by se určitě neztratily ani v turnaji vyšší výkonnosti. Turnaj probíhal v pohodové atmosféře a servis pro hráče byl jako každý rok výborný. Letos jsme si opět mohli pochutnat na již legendárních bagetách a navíc jsme se také dočkali nového designu triček. Za všechny účastníky turnaje bych chtěl poděkovat panu PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi a společnosti KPMG za skvělou organizaci turnaje. Všichni věříme, že i příští ročníky budou probíhat ve stejném duchu.

Informaci za turnaj nižší výkonnost poskytl Vojtěch Křempek, FFÚ

Výsledky turnaje

Vítězný tým KPMG Fit Cup 2016