XXIII. ročník turnaje smíšených družstev KPMG Fit Cup – Meteor

26. června
2016

Neděle 26. 6. měla pro volejbalisty VŠE sváteční nádech se sportovním prožitkem v konci školního roku. Byla možností naposledy v akademickém roce 2015/2016 se setkat a prezentovat volejbalové dovednosti na turnaji smíšených týmů. Turnaj je i příležitostí pro utváření nových týmů volejbalového kolektivu. Turnajového klání se měli možnost zúčastnit studenti v kategorii vyšší výkonnosti i nižší výkonnosti.

Již tradičně je turnaj pořádán za podpory společnosti KPMG Česká republika, která finančně kryje pronájem areálu a zajišťuje občerstvení v průběhu turnaje. Při vyhlašování výsledků zástupce společnosti Tomáš Probst předal studentům prvních třech týmů v obou kategoriích věcné ceny. Tímto společnosti KPMG Česká republika děkujeme za podporu volejbalových aktivit studentů školy.

Studentům přejeme příjemné prázdniny a hodně vítězných setů při dalších volejbalových aktivitách.

J. Boštička, CTVS VŠE

Výsledky – nižší výkonnost
Výsledky – vyšší výkonnost

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Za tým Vesmír Mirek Novák – FIS

Jako každý rok, se letos tradičně 26. 6. 2016 konal již 23. ročník KPMG Fit Cup, který je pro mnohé studenty a volejbalové nadšence příjemným zakončením školní volejbalové sezóny, školy samotné, avšak zároveň zahájením letních dní.

Turnaj se již od začátku nesl v příjemném duchu, kdy všichni přítomní dorazili ve skvělé náladě (navzdory brzkému vstávání), která se nesla po celou dobu turnaje. Příjemnou atmosféru dotvářelo i počasí, které napomohlo ideálním podmínkám po celý průběh turnaje.

Jako každoročně měl turnaj vysokou úroveň a o krásnou sportovní podívanou nebyla nouze, čemuž dopomohli nejen profesionální ligoví hráči a hráčky, ale také volnočasoví nadšenci.

Turnaje vyšší výkonnosti se zúčastnilo celkem 8 velice kvalitních družstev, kde žádný z nich nenechal svého soupeře vydechnout až do posledního bodu. Jak však bylo zmíněno, celý turnaj doprovázela příjemná a přátelská atmosféra, tudíž vše probíhalo v rámci fair play pravidel a veškerý průběh zápasů závisel na samotných hráčích. Přátelská rivalita však na hřišti nesměla chybět, tudíž hecování a popichování v průběhu zápasů bylo na běžném pořádku. Díky nabitým týmům byla k vidění celá řada nádherných a v některých případech i nezapomenutelných momentů.

Do semifinálových zápasů se dostaly některé tradiční týmy (Vesmír a Chleba) a další týmy Tvrďáci a Něžné ovečky složené z dlouholetých tradičních účastníků. O celkové vítězství nakonec bojovaly týmy ze stejné skupiny Vesmír x Něžné ovečky. Vesmírný tým ve finálovém zápase nezaváhal a v posledním finálovém zápase potvrdil své kvality a navrátil se tak po roční pauze na vrchol.

Závěrem bych tímto rád velice poděkoval všem organizátorům, sponzorům a účastníkům turnaje, bez kterých by nebylo možné turnaj uspořádat a vytvářet tak na VŠE další z volejbalových zážitků, kde je možné sdružovat už tak velkou a silnou volejbalovou komunitu. Věřím, že se najdou další volejbaloví nadšenci, ať už z nově příchozích či stávajících studentů, kteří rozšíří volejbalové řady, abychom volejbalovou tradici, a to nejen tohoto turnaje, zachovali.

Hodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

Za tým Třicet čtyři padesát Jan Kudrnáč – FIS

Odvahu přihlásit se do nižší výkonnosti měly nakonec pouze tři týmy, které se utkali každý s každým v zápasech na tři vítězné sety. K vidění byly často vyrovnaná utkání plná dlouhých výměn. Ceny za třetí místo si nakonec po sympatickém boji odnesl tým ŠUNKOFLEKY. Těsně pod vrcholem skončili hrdinní čtyři mušketýři z EASY WIN, kterým finálovou porážku z beache, při rektorském sportovním dni, oplatil dnes vítězný tým TŘICETČTYŘI PADESÁT. Ten zvedl nad hlavu putovní pohár pro mistry nižší kategorie. Za výborné podmínky pro volejbal nejen na nejvyšší úrovni mnohokrát děkujeme řediteli turnaje, panu Boštičkovi, a štědrému sponzorovi, společnosti KPMG. Bylo to super a už teď se těšíme na podzimní turnaj, kde doufáme ve vyšší účast přátel týmového sportu a volejbalu na amatérské úrovni.

KPMG Fit Cup – Meteor 2016