Závěr semestru na turnaji smíšených týmů KPMG Fit Cup

1. prosince
2018

Závěr semestrálního volejbalového programu je každoročně spjat s organizací turnaje smíšených týmů. V letošním roce opět ve spolupráci se společností KPMG. Turnaj se uskutečnil ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně a studentské týmy měly možnost se přihlásit ve dvou výkonnostních kategoriích. Turnaje nižší kategorie se zúčastnilo jedenáct týmů ve složení tři děvčata a tři muži a kategorie vyšší výkonnosti deset týmů ve složení dvě děvčata a čtyři muži. Turnaj proběhl v příjemné společenské i sportovní atmosféře a první tři týmy byly odměněni společností KPMG věcnými cenami. Všichni účastníci obdrželi trička s logem KPMG Fit Cup.

Výsledky – nižší výkonnost

Výsledky – vyšší výkonnost

Zhodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie nižší výkonnosti:

V marci sa pravdepodobne zo snehu tešiť nebudeme. K 1.12. sa totiž vzťahuje jedna pranostika, ktorá hovorí nasledovné: Adventní sníh dočká-li marcového, nebudeš jídat, sedláčku, chleba režného. V tento deň sa totiž chlieb nejedol. Jedli sa bagety. Celozrnné. A ešte k tomu obložené.

V sobotu 1.12.2018 sa totiž už tradične konal KPMG turnaj zmiešaných družstiev. Turnaj je obľúbenou udalosťou všetkých volejbalových nadšencov VŠE, čo sa odráža na atmosfére, v ktorej sa turnaj nesie. Po celú dobu býva veľmi uvoľnená a priateľská atmosféra, ktorá človeka odreaguje od dennodenných povinností a stresov, ktoré prežíva.

Tento rok tomu nebolo ináč. Nižšej kategórie sa tento rok zúčastnilo 11 družstiev rozdelených do troch skupín. V skupinách sa hralo systémom každý s každým na 2 hrané sety do 20, v skupine po 3 tímoch do 25. Víťazi v skupinách tak ďalej hrali medzi sebou o 1-3.miesto.

Všetky tímy boli húževnaté a pripravené dať do hry všetko, aby vyhrali svoje vytúžené 1.miesto. Bohužiaľ, oficiálny víťaz môže byť len jeden. Tento semester prvú cenu vybojoval tím „S Filipem to nejde“. Alebo žeby to s ním nakoniec šlo? Treba však podotknúť, že finále bolo veľmi tesné a s tímom „Za pět dvanáct“ zvíťazil celkovo len o dva body a dokonca s ním v prvom sete prehral.

Myslím, že nebude klišé ak poviem, že v konečnom dôsledku boli víťazi všetci účastníci. Ide predsa o to, aby sa človek uvoľnil a odreagoval pri aktivite, ktorá ho baví a najmä v kruhu svojich priateľov. Je to predsa len lacnejšia alternatíva večerného piva, no nie?

Touto cestou by som sa v mene všetkých zúčastnených nižšej výkonnosti chcela poďakovať spoločnosti KPMG a pánovi Boštičkovi za organizáciu turnaja, ktorý sme si všetci veľmi užili a už teraz sa tešíme na ďalší!

Za tím S Filipem to nejde Monika Čorejová – FMV

Zhodnocení turnaje z pohledu vítězů kategorie vyšší výkonnosti:

Volejbal na VŠE má velikou tradici, a tak se můžeme scházet kromě oblíbených střed a čtvrtků, kdy se konají mezifakultní zápasy, i na školních turnajích. Mezi ně patří i mixový turnaj KPMG.

Tak jsme se v první prosincový den, kdy většina České republiky zápolila s ledovkou, sešli na Třebešíně, že si dáme nějaký ten volejbálek. Jak už bývá naším dobrým zvykem, před turnajem jsme se řádně posilnili Aniččiným mokem a dále nechyběla ani sváča od našeho skvělého sponzora KMPG. Nezbývalo nám tedy nic jiného než se pustit do prvních zápasů. Vyšší kategorie se zúčastnilo krásných 10 týmů, které byly rozděleny do 3 skupin – my měli to štěstí být ve čtyřčlenné skupině, abychom si zahráli o zápas více.

Teď něco k naší cestě turnajem. První set jsme začali proti námi známému týmu Čučorietky, kde byli hlavními tahouny Domino, Koudy a Johnny. Ovšem los na podání v prvním setu padl na nás, a tak jsme začali neúprosnou sérií Matesových es, které nás dovedli k vítězství 20:2. Druhý set se však proměnil v bitvu o každý balón, nakonec však vítězně pro nás s nejtěsnějším rozdílem 21:19. Dále jsme ve skupině odehráli zápasy proti Přejetým žabičkám a Sexy tanečníkům.

Následoval boj o první místo, o které hráli týmy KPMG, Legendárně sjeté opičky a Malý s velkýma. Všechny zápasy nabídly velmi kvalitní volejbal plný obětavých pádů, monster bloků (hlavně mezi bratry Drahokoupilovými) a nepočapatelných smečí. Nakonec si každý tým odnesl výhru i prohru. Finálová skupina byla tedy velmi vyrovnaná a o vítězi rozhodovaly vyhrané sety. První místo a pohár si odnesl tým Malý s velkýma, druhé místo patří KPMG a třetí místo Legendárně sjetým opičkám.

Za všechny bych chtěla moc poděkovat sponzorovi KPMG a panu Boštičkovi, bez nichž by se tento legendární turnaj nemohl pořádat. A nyní už se můžeme těšit na další volejbalové akce, které nás čekají.

Za tým Malý s velkýma Terka Michalcová – NF

Závěr semestru na turnaji smíšených týmů KPMG Fit Cup