Reportáž z utkání mužů FFÚ vs. NF

3. března
2016

Jelikož jsem se nepoučil z předchozích nezdarů a šidil jsem během přípravného soustředění, které proběhlo v soutěžní přestávce mezi semestry, po finálové účasti ve střižbě o článek při prvním zápasu letní části soutěže jsem tu opět jako prostříhaný autor reportu a je mi neskonale milou povinností spravit vás o průběhu dalšího kroku fakulty financí a účetnictví za titulem. Tentokrát nám v cestě stál mančaft národohospodářské fakulty, skvadra nadupaných to borců, jejichž jedinou slabinou je chabá docházka hráčů, resp. jejich nízký počet. To je také důvodem, proč jsou jinak velmi kvalitní volejbaloví národohospodáři zoufale poslední s jediným vyhraným setem a dvěma skrečovanými zápasy. Je to veliká škoda a tímto vyzývám národohospodáře všech zemí: Spojte se!!! a přijďte podpořit své spolužáky nejen do hlediště, ale také na hřiště!

Národohospodáři se sešli tedy opět pouze v pěti, nicméně zápas jsme odehráli, neboť nás bylo zase 9, a když se to vezme kolem a kolem, tak dohromady nás bylo akorát. Z pozice oficiálně domácího týmu jsme byli povinováni natažením sítě a zajištěním rozhodčího, toho jsme získali díky Ondrovi Bajuszovi vskutku exkluzivního, a to konkrétně bratra Tadeáše, bývalého to extraligového smečaře, který se píšťalky zhostil jako opravdový profesionál.

Mezi 20:30 a 20:45 jsme se rozcvičili, rozpinkali a rozsmečovali a šli na věc. Nastoupili jsme v sestavě: já na nahrávce, Tom na účku, na blok šli Tury s Kubínem a na smeč se k Matesovi dostal při absenci Ondry Rédla Štepán. Výše zmíněný Ondra Bajusz neutnul svůj příspěvek k zápasu u dovedení rozhodčího, ale navíc svolil k liberování. Na lavičce byli připravení Vojta s Fílou, kteří prozatím obsadili pozice u ukazatele skóre.

S předsezónním cílem zvítězit v letošním ročníku VŠE volejbalové ligy jsme za draho koupili bratry Drahokoupily, Kubu a Matěje, a jejich přítomnost na hřišti je znát od prvního zápasu. Jako celou sezonu i v tomto utkání zahráli výborně, ostatně jako celý náš mančaft. Toma na účku jsme v průběhu zápasu překřtili na Adriana Patuchu, univerzála úřadujícího mistra české extraligy z Liberce, neboť sledovat ho v akci bylo jako koukat na zmíněného libereckého borce v televizi. Průběh zápasu nenabídl vlastně žádný vyloženě dramatický moment, nicméně pohledných akcí jsme jak my tak nároďák národohospodářů vyprodukovali slušnou kopičku. V prvním setu jsme víceméně od začátku drželi příslovečné opratě pevně v rukou a poctivou hrou budovali náskok. Ten ve střední části setu narostl na nějakých 5-6 bodů, celý set jsme vyhráli 25:17. V druhém setu se nám povedlo si lehce na startu přispat, tahali jsme se bod po bodu se soupeřem až do stavu 10:10, následně se nám díky dobrému servisu a následné poctivé obraně na síti i v poli odskočit na 18:13 a celý set v poklidu vyhrát 25:16.

Vzhledem k již jistému vítězství v zápase (hraje se na tři hrané sety) jsme se rozhodli zachovat se kolegiálně k našim spoluhráčům, kteří se nevešli do základní sestavy, nicméně poctivě přišli podpořit svou fakultu a prostřídali jsme. Já jsem si sednul na lávku spolu s Tomem, Vojta šel pinkat a Fíla na účko. Navíc se vyměnil Tury s Ondrou, ten šel řádit na síť na post blokaře a Tury šel zkusit něco přihrát na libero. Bohužel jsme se nechytli hned na začátku setu a rychle prohrávali o 4 body, bylo znát, že kluci dva sety seděli, nedařilo se nám vyvarovat se zbytečných chyb na útoku, v poli a na příjmu. I tak se nám povedlo se dotáhnout na dostřel, nicméně podle mě klíčový balon setu jsme prohráli, kdy jsme po čapnutém balonu při útoku na bod spadli do sítě a místo o tři body jsme ztráceli bodů pět. Přitom během několika předchozích výměn se naše hra zlepšovala a začínali jsme národohospodáře opět přehrávat, nicméně stav 14:19 nám trochu vzal vítr z plachet a set jsme víceméně už dohráli útokem do soupeřova bloku. Třetí set tak skončil z našeho pohledu 16:25 a celý zápas tak 2:1 v náš prospěch.

Na závěr bych rád vyzdvihnul diváky, zejména holky Danču s Buginou, které zůstaly v hale po svém tréninku a sledovaly náš zápas, a v neposlední řadě také příspěvek bratrů Drahokoupilů, kteří přivedli zbývající 3/5 divácké kulisy.

Loučím se do příští prohrané střižby a sportu pod vysokou sítí na VŠE zdar!