Reportáž z utkání mužů FIS vs. FMV

13. listopadu

„Rozbitá okna“

Ve čtvrtek 13.11. jsme ve sportovním areálu naší školy Na Třebešíně mohli shlédnout další souboj fakultních týmů VŠE.

Utkání bylo plné překvapení, to rozhodně největší ohromilo vždy přítomný zástup bijců z FMV ihned při příchodu do haly, když se celé mužstvo protivníka snažilo přinést empire s kůly na hrací plochu. I přes zvláštní tok informací v týmu, za podpory nejspíše ne příliš povedených statistik, fakulty informatiky a statistiky všichni ocenili sisyfovskou práci a hlavně neutuchající sílu ducha, kterou hráči přípravě obětovali, ale jak by každý člověk potvrdil, v jednom se hřiště připravuje při nejmenším složitě.

Po etapě přemlouvání přítomných fanoušků k reprezentační hře za fakultní tým FIS kluci dosáhli svého hlavního cíle, nastoupili na čáru v šesti a mohlo se téměř začít hrát.

Stačilo už jen zjistit, že se hraje ve školních dresech nikoli v košilích, náhodně vybrat předem zařízeného kvalifikovaného rozhodčího z řad fanoušků protihráče a bitva mohla po hodinovém rozcvičení skutečně začít!

Jednalo se o nekompromisní souboj jazyků.

Statečná Java, stylový iOS, dokonce i osvědčený https, ti všichni podlehli zvukům světových jazyků, které ovládají rytíři fakulty mezinárodních vztahů.

Podání svižná jako italská auta, příjmy něžné jako polibky francouzských žen, náhry přesné jako švýcarské hodinky a na konec nekompromisní tvrdá německá smeč. Právě touto na zkušenostech založenou taktikou FMV rozstřílela s grácií fakultě informatiky a statistiky ve Windows všechna okna.

FMV : FIS – 2:1

Filip Zima, FMV