Reportáž z utkání mužů FIS vs. NF

26. října
2016

Ve středu 26.10. se odehrálo další utkání mužské části Volejbalové ligy VŠE. V něm proti sobě nastoupily týmu mužů z FIS a také poprvé v této sezóně tým Národohospodářské fakulty. Ten se dokonce sešel v čele s několika absolventy v úplném počtu šesti hráčů. Hráčů FIS dorazilo dokonce ještě o jednoho více, a tak se odehrála velmi zajímavá bitva, ve které FIS nakonec zvítězil 2:1 na sety.

Hráčům FIS se bohužel nepodařilo zajistit rozhodčího, a tak soupeř obdržel na začátku každého setu za tento prohřešek proti pravidlům bonusové 4 body. Ani to však informatiky nezastavilo a zejména kvalitním servisem a útoky středem sítě tuto ztrátu rychle zlikvidovali. Ve vypjaté koncovce prvního setu byli nakonec šťastnější domácí, když se jim podařilo trojblokem ubránit poslední útok soupeře a zvítězili tak nejtěsnějším možným rozdíle 25:23.

Druhý set byl naopak zcela v režii národohospodářů. Hráči této fakulty zlepšili příjem, servis i všechny ostatní herní činnosti a nekompromisně od prvních balónů navyšovali svůj náskok. Jakékoliv snahy hráčů FIS o vyrovnání hry, obvykle končili zkaženým servisem, a tak hráči z NF dokráčeli ve druhém setu k jasnému vítězství v poměru 25:17.

Následoval tak rozhodující třetí set. V něm tým FIS zvýšil koncentraci, a konzistentním výkonem a také díky velkému množství nevynucených chyb na straně soupeře. Nakonec zvítězili hráči domácích v poměru 25:21. A v celém utkání tedy 2:1 na sety.

Za tým FIS můžu říct, že jsme rádi, že se do soutěže zapojili i hráči z Národohospodářské fakulty a my tak mohli odehrát pohodový zápas, ve kterém byly občas k vidění i velmi pohledné akce.