Reportáž z utkání mužů FMV vs. FPH

22. října
2014

Ve středu 22. října se ve sportovním areálu naší školy Na Třebešíně odehrálo jedno z nejočekávanějších utkání ze série zápasů mezifakultní Volejbalové ligy VŠE.

Po krátké nicméně odborné analýze zápasu házenkářek domácí družstvo upravilo tělocvičnu odpovídajícímu sportu a bitva mohla začít. Na postu dvojnásobného vítěze ligy VŠE, tudíž i favorita, večer čelil sympatickému týmu Fakulty mezinárodních vztahů oddíl mužů z Fakulty podnikohospodářské. Řady přítomných fanoušků ihned ohromil počet hráčů FPH, který byl se sedmi volejbalisty FMV, řekněme, přinejmenším těžce porovnatelný.

Kapitán mužů z mezinárodních vztahů se ovšem dostavil před začátkem utkání do šatny s jednoduchým přesto úderným a promyšleným plánem: Zvítězit.

To se klukům navzdory úžasnému výkonu soupeře a těžkému podceňování z řad studentů VŠE nakonec skutečně podařilo!

Měli jsme tu čest pozorovat nebeskou přehlídku ocelově tvrdých smečí, atomově přesných náher a nekompromisních bloků. Celý areál ovšem oněměl při raketové smeči Jakuba Macháčka (FMV) ve třetím setu. Nikdo však neutrpěl vážnější zranění, neboť v místě dopadu u trojkové čáry ani v jeho bezprostřední blízkosti nestál žádný hráč.

Hrálo se doslova o každý bod, volejbalisté s vidinou vítězství na dosah ruky vložili do zápasu jak tělo, tak srdce. Tupé zvuky kloubů dopadajících na tvrdý povrch haly, odrazy míče od těl polařů po inkasování prudkých smečí, výkřiky smyslů zbavených fanynek, to vše a mnohem více hnalo kupředu ve středeční bitvě naše ekonomické rytíře z obou týmů.

Družstvo FMV dosáhlo těsně konečného výsledku 2:1 i přes velký risk v podobě nasazení naprostého nováčka soutěže, studenta prvního ročníku oboru diplomacie, který svou premiéru v této prestižní soutěži mezi staršími volejbalisty výkonnostně příliš dobře neustál. I s tímto značným handicapem si kluci odnesli hřejivý pocit vítězství a jsou zase o krok blíže splnění svého snu vyhrát školní pohár!

Zima Filip, FMV

Hráči FMV - Volejbalová liga VŠE