Reportáž z utkání mužů FMV vs. FPH

26. října
2017

A máme tu další povedený zápas kvalitního volejbalu, nyní v provedení mužů fakult podnikohospodářské & mezinárodních vztahu, kteří se tradičně sešli na věhlasném cvičišti VŠE – Třebešíně ve čtvrtek večer.

A že to byl zápas! Mno… dobře, možná ne tak zajímavý jako v ženském provedení (které mimochodem hrají pravidelně ve středu večer) ale i tak, ten, kdo dorazil omrknout své spolužáky po studiu, jak si to rozdávají s jedním míčem na vyleštěné dřevěné palubovce, určitě taky nelitoval, neboť potlesk skromného obecenstva ke konci znatelně zesiloval. Aby ne, když stav na sety byl 1:1 a v rozhodujícím třetím setu to bylo zas pěkně nalepený na sebe. Kluci se přetahovali o bodíky, co to šlo; nikdo nechtěl povolit ani o „ň“.

Co to nakonec rozhodlo? – Odhodlání? Vůle? Skilly? … Nee, blbá páska, o kterou hned z podání zavadil míč a nekompromisně se překutálel na soupeřovo pole. Takový méně dramatický závěr luxusního volejbalu. Škoda, že jste tam nebyli. Ta atmosféra stála za to. Kromě ran kladivem, dvoupatrových dvojbloků a rozpláclých hráčů jste mohli vidět jedinečné parádičky, které člověk předem nevymyslí a jsou unikátní pouze pro daný večer.

V tomto zápase jste mohli spatřit, jak jeden borec zpracoval útočný míč dvěma prsty (i.e. kobra), druhý odpinknul míč skokem přes spoluhráče a třetí odsprintoval půlku hřiště, aby zachránil odražený míč. Prostě, je vidět, že kluci to hrají už nějaký ten čtvrtek a snaží ze sebe vydat to nejlepší. Určitě by si přáli, abyste u toho byli taky. Ono nakonec, je stejně jedno kdo vyhrál. Na pivko šli hráči obou družstev i par fanoušků.

Hráči obou týmu srdečně děkuji organizátorovi (PaedDr. Jaroslavu Boštičkovi) a fanouškům, kteří dorazili.

26.10.2017 – FMV vs FPH – skóre 2:1

Děkuje Vám za Vaši podporu & těšíme se na Vás!

Týmy FPH & FMV

Eduard Lakatosh – FMV