Reportáž z utkání mužů FPH vs. NF

16. dubna
2015

Je půlnoc ze 16. na 17. dubna, přicházím z tradičního pozápasového piva, usedám k počítači a čeká mě úkol sepsat reportáž k odehranému utkání. Pro někoho možná nic zajímavého, pro mě však jde o nostalgickou chvilku, o kterou bych se rád podělil, když už jsem prohrál střižbu o to, kdo reportáž sepíše.

Otevírám lahev 12° piva ze západočeské metropole a přemýšlím, čím bych začal. Nejlépe asi připomenutím, kdo proti komu dnes nebo už včera (podle toho, kdy reportáž dokončím) nastoupil. V utkání se střetli dva velcí rivalové – podnikohospodáři hostili národohospodáře. Po stručné předzápasové výměně názorů na přístupy různých ekonomických škol se šlo na věc. Zápas od počátku prokazoval, že půjde především o bojovnou hru. Národohospodáři skvěle využívali tzv. synergického efektu, když i v pěti hráčích to občas vypadalo, že jich je na hřišti snad sedm. Podnikohospodáři své chyby však nahrazovali neméně kvalitní obranou a obětavostí v poli.

V prvním setu si hráči FPH nechali nejlepší momenty na koncovku, kde si vytvořili náskok a ovládli tak první set 25:21. Druhý set měli většinu času navrch borci z NF, naopak podnikohospodáři si v posledních bodech vybrali slabší momenty a nedokázali uspět. Po těsné prohře 24:26 utkání dospělo do rozhodujícího, třetího setu. V něm byl na kurtu již pouze jeden tým a tak došlo i na pokus smečovaného servisu při matchballu v podání „Drobka“. Za stavu 25:13 se zrodilo vítězství podnikohospodářů 2:1 na sety a oslavný pokřik „NOVÝ“ mohl zaznít halou na Třebešíně. (Pozn. autora: Pro nezainteresované, pokřikem hráči 3. fakulty oslavují jméno svého pana děkana.)

Pro hráče Podnikohospodářské fakulty to byl poslední zápas letošního ročníku VL VŠE. Vždy je dobré končit vítězstvím, což se dnes hráčům FPH povedlo. Pro mě osobně a několik spoluhráčů jde o vítězství o to sladší, jelikož se jedná o poslední zápas za fakultu vůbec. Ano i studium někdy končí. Je to opravdu rozporuplný pocit, ale jedno je jisté – volejbal na VŠE je jedna velká, skvělá parta, která se dokáže vyhecovat, povzbudit i zasmát, a to jak na kurtu tak i mimo něj. Nevím, kde bych byl a s kým bych se kamarádil, kdybych před pěti a půl lety nezašel na první hodinu předmětu TVSVOL.

Dopíjím zlatavý mok a měl bych již tak dost rozsáhlou reportáž zakončit. Přeji všem, co se okolo volejbalu na VŠE pohybují, maximum skvělých zážitků z turnajů, volejbalových maratonů, mezifakultních zápasů, domácí či zahraniční reprezentace a věřím, že i nadále se zde bude tvořit především skvělá parta. Poslední lok, vyčistit zuby a spát.