Reportáž z utkání mužů NF vs. FPH

23. listopadu
2017

Ve čtvrtek 23. 11. odehrála naše skvadra z FPH poslední zápas v zimním semestru. V tomto kole se nám postavili soupeři a zároveň pořadatelé zápasu z NF. Lepší je blízký soused než vzdálený bratr, zkrátka jsme nevěděli, co od našich protivníků očekávat, někteří z našich řad nepamatují zápas proti NF už po 7 semestrů. Hráči z FPH se sešli téměř v kompletní sestavě z EuroBarcelony, nedorazil jen Kuba Kraus, který to má za neohlášenou absenci do píny.

Hrálo se bez rozhodčího, ale až na jednu dvě neshody se vše odehrálo bez potyček, však se lží můžeš sedět u oběda, u večeře už ne.

Utkání se vyvíjelo v duchu: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Nehráli jsme svou hru, byli jsme pomalí, líní, ale naštěstí to stačilo, abychom rozhodli 1. set ve svůj prospěch, 25:21.

Soupeř byl houževnatý, měl nepříjemné podání a nečekané kombinace, což budilo občas zmatky na naší síti. Jednou je nikdy, ale dvakrát je zvyk. Druhý set jsme uhájili s výsledkem 25:16. Kluci z NF ale nic nevzdali a konalo se drámo.

Třetí set se pro nás už od samého začátku nevyvíjel vůbec dobře. Ze všech hor se nejhůř překonává vlastní práh, nebyli jsme schopni dát míč rozumně přes síť a otáčeli jsme skóre sami ve svůj neprospěch. Strom, který se často přesazuje, nebývá obsypán ovocem, ale strom, který je bez slunce, pojde. I přes Matesovi (n) snahy rozházet soupeřovu obranu, nedařilo se nám vždy skládat. Set se ale blížil do koncovky, a to byla voda na náš mlýn. Hráli jsme soustředěněji a méně jsme chybovali.

Nejstabilnější výkon podával po celý zápas hráč FPH Maťo Malina (s), jehož statistika na útoku se pohybovala někde v rozmezí 94-98 %.

Poprvé jsme se po zápase nezastavili na pivku, přece jen, semestr finišuje a je to znát na úsilí a vůli. Vichr z hor.