Reportáž z utkání mužů FMV vs. FFÚ

3. května
2018

Již 14 dní bylo mezi širokou veřejností známo, že den 03.05.2018 se vepíše do historie VL VŠE a FFÚ jako den, kdy potřetí za sebou pozvedne volejbalový tým této fakulty trofej nad hlavu. Sjely se davy fanoušků z celého světa k branám stadionu Na Třebešíně, aby tento moment viděli na vlastní oči. Slyšet byli především fanoušci z Itálie, kteří se nemohli dočkat, až uvidí volejbal světové úrovně, jenž předčil i slavnou Serii A. Klobásky na grilu byly cítit až k nedaleké stanici metra „Želivského“, sudy piva se narazily a turnikety se začaly pomalu, ale jistě otáčet. Roztleskávačky tentokrát dorazily, ale hned při prvním výponu si roztrhly podvlíkačky a šli zpátky do kabin. Čekal nás krásný volejbalový večer.

​Po skončení podzimní části bylo skóre velmi vyrovnané, fakulty FMV a FFÚ od sebe dělilo pouze pár míčů. Proto při pohledu na rozpis utkání na jarní část sezony se člověk neubránil dojmu, že v tomto zápase půjde o titul. Vstupenky pro tuzemský trh byly vyprodány již po 30 minutách od začátku prodeje, jenž se konal v lednu! Do tohoto zápasu však borci z FFÚ šli jako mistři a chlapci z FMV jako vyzyvatel, který chtěl pokazit oslavy a dát najevo, že titul si zasloužili oni. FFÚ samozřejmě chtěla dokázat opak, vyhrát nejlépe 3:0 a nikoho nenechat na pochybách, že titul je ve správných rukou. Hrálo se od 21:00.

​První set začal náskokem o pět bodů pro bojovníky z FMV. Bylo na nich vidět, že se budou rvát o každý bod, jako Sparťané u Thermopyl o život. Přístup hráčů z FFÚ byl opačného názoru a začátek prvního setu prospal. Vidina mistrovských oslav se podepsala pod úvodním výkonem. Po rychlém vystřízlivění tým FFÚ zabral a přiblížil se soupeři na jediný bod. Celý tento set se nesl v duchu dotahování náskoku FMV. Za stavu 21:23 šel na podání „plachťák“ Čenda Kříž a namaloval do vzduchu krásný 4 podání za sebou. V týmové součinnosti se tak borcům z FFÚ povedlo obrátit dějství tohoto setu a připsat si první bod. Fanoušci z dosavadního průběhu jásaly, jeden fanoušek dokonce protrhl svůj buben a zlomil 1 paličku. Set první pro FFÚ 25:23. Na druhý set se lehce promíchala sestava FFÚ, na libero se posunul věčný náhradník Ondřej Bajusz a změnil se i blok. Druhý set měl vcelku poklidný průběh, FFÚ se již probudili a FMV hráli stále kousavý bojovný volejbal. Konečný stav druhé sady se zastavil na čísle 25:22. Do třetího setu opět bylo provedeno několik změn. Přišli se podívat i dva bývalí hráči FFÚ z minulých let, kteří již jsou ve vysokoškolském volejbalovém důchodu, a tak nic nebránilo exhibicionistické tečce na závěr v podání FFÚ. Na začátku setu se dostali mistři z FFÚ do mírného náskoku, který udržovali až do druhé poloviny setu. Zde přišel obrat houževnatých chlapců z FMV a rázem vedli o tři body. Jak již je běžné, podání se za tohoto stavu opět ujal Čenda Kříž a již opět měla FFÚ navrch. Borci z FFÚ si vybojovaly asi 3 mečboly a čekalo se, kdo se stane tím legendárním hráčem a pozvedne skóre do mistrovských výšin a symbolicky zakončí tuto slavnou tříletou éru. Borci z FMV se ale nevzdali a vyrovnali na 24:24. Borci z FFÚ se ale rychle vzpamatovali a přidali bodík na 25:24. V této situaci šel na podání blokař, Vojtěch Němčanský, který měl na ruce tento historický bod a okamžik. Jeho plachtivé podání jdoucí lehce do autu začalo najednou padat k zemi jako střela Cristiana Ronalda po přeletění zdi a zmatený příjem hráčů z FMV znamenal přímý bod z podání. „Zlatá brána je otevřená, vítej zlatý Hattricku!“ Robert Záruba v televizi se však opět nedokázal ovládnout a po tomto památném výstřiku emocí opět začat se svými statistickými analýzami. Konečný stav zápasu: 3:0 pro FFÚ.

​Hráčem zápasu v týmu FFÚ se stal Čestmír Kříž, který svým podáním vrátil svoji fakultu zpět do hry o vítězství ve dvou setech a celkově předváděl spolehlivý výkon. Za tým FMV byl nejlepším hráčem celý tým, který bojoval a za svůj výkon sklidil potlesk a uznání protihráčů i fanoušků. Nakonec se samozřejmě udělala týmová mistrovská fotka s mistrovskýma tričky, kde došlo k tiskové chybě a místo VŠE zde bylo napsáno VE.

Kurzy na utkání od TIPVOLEJBAL s.r.o.: FFÚ 1,94 – FMV 3,1