Reportáž z utkání žen FMV vs. FFÚ

6. května
2015

Dne 6. 5. 2015 byl na Třebešíně odehrán poslední zápas 3. ročníku Volejbalové ligy VŠE. A nebyl to zápas jen tak ledajaký! To, že se jednalo o velmi důležitý match, naznačovala nejen celková atmosféra ale i přítomnost profesionálního rozhodčího. Šlo totiž o TITUL! Bitva o trofej aktuálního ročníku ligy dívek nebyla rozhodnuta až do posledního zápasu, jehož vítěz se má postavit na pomyslný stupínek s číslem 1. Na hřiště proti sobě nastoupila družstva FFÚ a FMV. Oba týmy si sílu okamžiku uvědomovaly a do boje byly nasazeny velmi silné sestavy. Vše předurčovalo kvalitní zápas s napínavou zápletkou.

Nasazení všech hráček na hřišti bylo extrémní, kdo se přišel podívat, určitě neprohloupil. V prvním setu však FFÚ, především díky bezchybné a důrazné hře, značně FMV přehrálo. Po prvotní nervozitě na obou stranách nebylo o vítězství první sady pochyb – FFÚ připustila ztrátu pouze 15 bodů, koncový stav tedy 25:15 ve prospěch financí.

V průběhu druhého setu hráčky FFÚ své tempo hry mírně zvolnily a dovolily tak dívkám FMV se rozehrát a vrátit se do zápasu. V nervy drásající koncovce však hráčky FFÚ své síly koncentrovaly do bezchybného výkonu a na poslední chvíli dokázaly stav otočit ku svému prospěchu 25:23.

Do třetího setu na hřiště nastupoval na straně FFÚ sebevědomý tým, který nechtěl nic ponechat náhodě a zápas dovést do vítězného konce. I během této závěrečné sady byla k vidění kvalitní a velmi vyrovnaná hra doprovázená touhou po titulu. Vyhrát však může vždy jen jeden! Po závěrečném hvizdu vypukla euforie – výkřiky radosti oznamovaly, že FFÚ získá již třetí titul za sebou. I přes nepříznivě vypadající skóre ze zimního semestru svým hattrikem Fakulta financí a účetnictví znovu potvrdila svou nepřemožitelnost. V průběhu sezóny by málokdo věřil v tento pohádkový konec, o to větší radost v týmu zavládla.

Osobně tento zápas považuji pro svou bojovnost za nejtěžší, ale zároveň nejkrásnější za všechny ročníky. Svým nábojem byl jedinečný a jsem hrozně ráda, že jsem mohla být jeho součástí – stejně jako součástí úžasného týmu, který stojí za tímto úspěchem a reprezentací fakulty. Se slzami v očích a s dojetím ze svého posledního zápasu na půdě VŠE bych ráda poděkovala všem, kteří se zúčastnili a především organizátorovi panu dr. Boštičkovi za vše, co pro studenty dělá.