3,5 páru z VŠE na AM ČR beachvolejbalových mixů

6. června
2023

I v letošním roce jsme se již tradičně vypravili na brněnský Sokolák, abychom změřili síly s jinými univerzitními páry.

Náš výlet jsme s děvčaty a Mateem zahájili společným obědem, na dezert jsme se přesunuli do Kutné hory, zatímco mladé budějické naděje nasedali do vlaku. Cesta autem proběhla poklidně, cesta vlakem nakonec také, jelikož šumivé nápoje došly již za zatáčkou. Jiřík s Machym dorazili po 4 hodinách na brněnské nádraží a jeli na nás počkat k hotelu. Za nedlouho po nich, jsme dorazili i my. Šli jsme se společně ubytovat, Jiří ujistil paní na recepci, že Majdička na pokoji nebude kouřit, a tak jsme dostali klíčky od pokojů. Všichni jsme se převlékli do večerní róby a sešli jsme se na jednom pokoji, abychom mohli tento výlet odšpuntovat.

Na večeři jsme zamířili do restaurace U Dřevěného orla, kde kromě jídla mají také ochucená piva, která jsme nakonec všechna ochutnali, díky systému pravidelné rotace. Strejda Mateo raději zůstal u klasického piva.

Jelikož večeře skončila brzy, tak byl čas přesunout se ještě za kulturou do Baru, který neexistuje, na jedno Dostaveníčko, Chtíč nám nedal a při rozhodování, jestli Peníze nebo život jsme smázli Dvě mouchy jednou ranou. Při hledání Smyslu života se ozvala Dobyvatelka neznáma, a nakonec Byrokrat usoudil, že je čas jít dál. (Pozn. redakce: jedná se o názvy drinků)

Kultura pokračovala výletem na Špilberk, abychom mohli obdivovat krásy Brna. Cestou jsme ještě vyzkoušeli obchod bez obsluhy, kam nás pustila Mateova identita. O chvíli později už jsme s plnýma rukama šlapali na kopec, kde jsme kromě ježečka nepotkali ani nohu. Došli jsme do altánu, kde jsme se posadili a po pěti minutách sezení, jako by se ozval Forrest Gump:„Jsem už unavenej, tak jdu lidi domů.“ Na hotel to bylo jen přes kopec, tak jsme zvolili variantu procházky a okolo třetí ranní už jsme odemykali své pokoje.

Již v 8 ráno jsme se na sebe smáli u snídaně a v 9:30 jsme začínali hrát první zápasy. Každý pár z naší VŠE výpravy zvolil jinou taktiku. Jiří s Ničkou vsadili na šikovnost v poli. Machy poslal Majdičku bojovat nad vysokou síť, Dan se svojí parťačkou z FTVS vsadili na klasiku a stejně tak my s Mateem.

Pár Pavlíková-Mach nakonec dohnali soupeře a poslali pár Lindová-Dohnal do opravného pavouka. Stejně tak své první zápasy vyhráli i Kaňková-Drahokoupil a Kolouch-Šašková. Nikča s Jiříkem si na první zápas museli ještě počkat, jelikož první soupeř ze zápasu odstoupil, když uviděl Jiřího fošnu. Svůj druhý zápas zvládli vyhrát Pavlíková-Mach i Kolouch-Šašková. Křišťanová-Míka hned v druhém kole narazili na nasazené jedničky a po statečném výkonu spadli do oprav. Na Kaňková-Drahokoupil čekal Vacenovský-Mihálová a po mém výkonu, kdy přišla bída na sedláky, jsme se také dostali do opravného pavouka, jak se říká, je to dál, za to horší cesta. Třetí zápasy v hlavním pavoukovi se stali osudným i párům Pavlíková-Mach, které poslali do oprav zmíněné nasazené jedničky Hynková-Ježek. A také Šašková-Kolouch po prohře s Grabovská-Drahoňovský zavítali do oprav. To už ale zbylé dva páry válčili v díře o přežití, a nakonec se oběma párům podařilo posunout o kus dál. Na pár Kaňková-Drahokoupil čekal pár Šauerová-Tezzele, který přinesl uvolněnou atmosféru, a nakonec příjemný zápas s vítězným koncem pro pár z VŠE. To už ale na vedlejším kurtě válčili Křišťanová-Míka proti Marešová-Fiala, kde se hrálo o každý balon, ale nakonec jsme Niky s Jiřím dofandili k vítězství. Tím jsme se všechny páry ocitli na stejné úrovni. Poslední zápasy dne. Vyhraný postupuje do zítřejších bojů. Pavlíková-Mach narazili na těžké soupeře s výškovou převahou Krupařová-Bíl a to pro ně znamenalo krásné dělené 9. místo. Křišťanová-Míka narazili na půltý pár z VŠE Šašková-Kolouch, který dopadl ve prospěch papírově silnějších a beachově zdatnějších. Nikča s Jiřím se přidali na dělené 9. místo a jako 19. nasazený pár zaskočili nejednoho soupeře.

Tímto tedy výlet pro polovinu výpravy skončil, ale samozřejmě by se to neobešlo bez týmové rozlučkové večeře, která alespoň částečně vynahradila smutek z odjezdu. Druhý večer tak proběhl v poklidu. A my se mohli vyspat na další zápasy.

Pavouk tomu chtěl a my se hned ráno za deště střetli s párem Šašková-Kolouch, kterého jsem v poli nedokázala přečíst ani jednou, nicméně týmový výkon připsal výhru nám a Dan s Kájou tak zůstali na děleném 7. místě. Poslední zápas nám přistál na kurtě pár Dražanová-Pihera, který, než se stačil rozkoukat, tak jsme vyhráli první set, bohužel také poslední, a tak jsme se i my rozloučili s turnajem na krásném 5. místě.

Z 32 párů jsme tak s VŠE výpravou za sebou nechali více než 20 párů a odvážíme si další zkušenosti a zážitky, které budou moci mladé naděje využit i v dalších letech. Pro Mateovu kyčel, jak ji známe, to možná byl poslední výlet, ale ne pro něj.

Za VŠE výpravu,
Ivana Kaňková (FFÚ)

Účastníci zájezdu:
Majda Pavlíková (FFÚ), Ondřej Mach (FIS)
Daniel Kolouch (FMJH), Kája Šašková (UK FTVS)
Nikča Křišťanová (FFÚ), Jiří Míka (FFÚ)
Ivana Kaňková (FFÚ), Matěj Drahokoupil (FFÚ)

Výsledky

3,5 páru z VŠE na AM ČR beachvolejbalových mixů