Akademické mistrovství ČR v plážovém volejbalu smíšených párů

20. září
2020

Náš výlet do Brna začal tradičně den před zahájením turnaje, abychom se zvládli aklimatizovat a poznali krásy Brna. Po příjezdu v pozdních hodinách jsme se ubytovali a vyrazili za kulturou i s reprezentanty z Univerzity Karlovy Majdou a Fikym. Sjeli jsme autobusem do centra, kde jsme strávili pár příjemných hodin přípravou na čtvereční zápasy a diskutováním taktiky. Po návratu na ubytovací koleje, jsme se nemohli dostat do pokojů, do 114 ani do 115 nám najednou nepasovali klíče. Nejdřív jsme si zkusili klíče prohodit, pak jsme se šli podívat o patro výš, jestli jsme si nespletli patro a když ani tam jsme neuspěli, tak jsme se na chvíli všichni viděli, jak spíme na chodbě, než jsme si uvědomili, že jsme ve špatné budově. Nakonec jsme se v pořádku dostali do svých postelí a mohli se vyspat z jet legu.

Ráno jsme si došli na snídani a přejeli na kurty, kde jsme se hned vrhli do prvních zápasů. Na nás s Matějem čekal v prvním kole pár Zukalová-Kala, které jsme zdolali 2:0 na sety a 3:0 na hádky. A k tomu všemu jsem při prvním technickém time-outu nechtěně spolkla žvýkačku, už vím, proč se při sportu nemá žvýkat.

Náš druhý pár z VŠE Terka Francová a Jakub Kraus v prvním kole vyzvali pár Ulčová-Nový, nad kterým také vyhráli 2:0.

Na nás v dalším kole čekal zkušený pár Dražanová-Mrkous, v tomto zápase jsme si pomohli dobrým servisem a dotáhli zápas až do tiebreaku, kde jsme se rozhodli jít štěstíčku naproti a esem o pásku jsme navýšili náskok na 14:12 a dotáhli zápas do vítězného konce.

Terka s Kubou mezi tím vyzvali pozdější vítěze Pavelkovou-Piheru, na které bohužel nestačili Kuby velmi přesní kati, ani Terky tvrdý útok. zápas prohráli a byli posláni do oprav s možností napadnout nejvyšší příčky zezadu a jak se říká, je to dál, za to horší cesta.

Ve 12:00 jsme vyzvali opět velmi zkušený par Šídlová-Vála, které jsme hladce přehráli v prvním setu, do dalšího setu vítr foukal proti nám a sluníčko svítilo jen na naší polovině samozřejmě a než jsme se rozkoukali byla půlka setu pryč a my prohrávali o 5 bodů, požádali jsme o oddechový čas ,,profackovali se” a zápas otočili v náš prospěch a poslali Šídlovou-Válu do oprav a mohli se radovat z postupu do semifinále bez ztráty kytičky.

Mezitím Terka s Kubou poslali domů pár Macháčková-Kašpar a pokračovali na pár Zukalová-Kala, který si vyžádal tiebreak a atraktivní zápas pro diváky, plný zvratů, ale v koncovce rozhodla lepší fyzička a zkušenost našeho páru z VŠE a připsali si tak další vítězství. Následovala krátká pauza na tousty sponzorované pořadatelem a Terka s Kubou hned zas běželi na kurt, kde na ně čekali Šídlová-Vála a zahájili zápas o TOP4. Zápas byl napínavý a velmi vyrovnaný od první chvíle avšak stav 1:1 na sety volal po dalším fyzicky náročném tiebreaku, kde už Terky bloky a Krausika polařící schopnosti nestačili a prohráli s nejtěsnějším rozdílem 14:16 a po těžkém probojováním přes opravy tak skončili na krásném děleném 5. místě. A Kuby kotník se mohl radovat z pauzy.

My jsme v boji o finále vyzvali Pavelkovou-Piheru, kde se na nás projevilo dlouhé čekání a než jsme se stihli rozehrát, tak jsme prohrávali 0:1 na sety, bohužel ani v druhem setu se nám nepodařilo tento pár potrápit a už bylo jasné, že si zahrajeme o 3. místo proti Šafránková-Knobloch. První set se nám v koncovce podařilo vyhrát, avšak v druhém setu nás přehrál sám Knobloch, který příliš nenechal vyniknout Šafránkovou. Zápas šel do tiebreaku a my se snažili otočit zápas v náš prospěch, ale naše týmová práce nestačila a z turnaje si tak odnášíme 4. místo.

V dobře obsazeném turnaji jsme si tak za VŠE urvali poněkud nešťastná místečka, ale pozitivně můžeme brát, že jsme si neurvali nic jiného.

Ivana Kaňková, FFÚ

Kompletní výsledky (převzato ze stránek ČAUS)

Další fotografie naleznete na stránkách ČAUS

Reprezentace VŠE na Akademické mistrovství ČR v plážovém volejbalu smíšených párů