Akademické týmy VŠE na volejbalové kvalifikaci oblasti Praha na ČAH.

14. května
2013

Na volejbalové kvalifikaci oblasti Praha pořádané v letošním roce se akademické reprezentaci školy, týmu děvčat ani týmu mužů nepodařilo na ČAH probojovat. I přes bojovnost a velkou snahu našich týmů byli soupeři z ostatních vysokých škol nad jejich síly.

Přesto jejich vystoupení lze hodnotit pozitivně, neboť jsou to týmy, kdy jejich složení je předurčuje k zápolení o umístění s postupovými ambicemi na ČAH. Po získání dalších zkušeností a větší sehranosti, v příštích kvalifikacích přejme oběma týmům postupová umístění.  Za letošní vystoupení patří týmům poděkování za bojovnost a snahu co nejúspěšněji školu reprezentovat.

J. Boštička, CTVS VŠE

Jak viděli své působení sami hráči se můžete seznámit v článcích dále:

Za dívky Silvia Poszmiková (FMV)

Jak již každý rok bývá zvykem, konala se v úterý 14. 5. 2013 kvalifikace na akademické mistrovství 2013 v šestkovém volejbale. Ženský reprezentační tým VŠE byl tento rok poměrně kvalitní, a to z důvodu, že nám “dospěly” 4 nové volejbalové naděje a doplnily řady současných studentek – volejbalistek.

Po malém zaváhání organizátorů a přehození pořadí zápasů jsme se postavily našemu prvnímu soupeři. V prvním utkání proti výběru VŠCHT jsme se na palubovce seznamovaly a také sehrávaly. Soupeřky nás tlačily tvrdým servisem a první sadu díky němu vyhrály.

V druhém setu jsme si víc pomohly v poli a přitvrdili jsme na útoku, což nám pomohlo získat druhou sadu v náš prospěch. V tiebreaku jsme se držely taktiky z druhého setu a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Výhra 2:1 nás potěšila a povzbudila hned na začátku turnaje. Druhý zápas proti favoritkám turnaje jsme nezačaly moc dobře. Policejní akademie, jako každoročně složená téměř stoprocentně z extraligových hráček, nás tlačila tvrdým servisem. Náš útok, výrazně postrádající Michalu Kvapilovou, měl problém prosadit se proti dobře postaveným blokům a první sadu jsme prohrály se značným rozdílem. Naše hra byla příliš opatrná a měly jsme před soupeřem zbytečný respekt. Do druhého setu nastoupil za VŠE úplně jiný tým a celý set byl velice vyrovnaný. Rozhodovalo se až v koncovce setu, která byla bohužel šťastnější pro PA.

Do třetího zápasu proti ČVUT jsme nastupovaly již s vědomím, že postup nám bohužel unikl. Také na poslední zápas nemohla nastoupit naše klíčová hráčka Michala Kvapilová, která hrála kvůli zranění sice jen na liberu, ale i tak pro tým byla velikou oporou, hlavně co se týče taktiky. Závěr turnaje jsme nezvládly a ČZU se mohlo radovat z vítězství.

Jelikož by se toto složení ženského reprezentačního týmu mělo do příštího roku jen rozšiřovat o nové studentky – hráčky, je velice pravděpodobné, že za rok postavíme velice kvalitní tým a věřím, že se konečně i nám ženám podaří probojovat na Akademické mistrovství 2014.

Za muže Martin Turský (FFÚ)

Dne 14. 5. 2013 se uskutečnila volejbalová kvalifikace oblasti Praha na akademické hry, které se účastnilo i družstvo mužů, studentů z VŠE. Po loňském úspěchu, kdy mužský tým postoupil z kvalifikace na České Akademické hry, se našemu týmu letos příliš nedařilo. V oblastním kole odehrál dva zápasy a oba prohrál, poměrem 1:2 s týmem ČZU a 0:2 s týmem ČVUT. Tým trpěl hlavně na přihrávce, z čehož plynulo i trápení se na útoku.

Tým se účastnil v této sestavě (fakulta): Jan Sedlář (FMV), Petr Minařík (FFU), Daniel Kohlmann (FMV), Radek Svoboda (NF), Šimon Bohm (FFU), Tomáš Cejnar (FPH), Petr Jassa (NF), Martin Turský (FFU), Jan Vojta (FPH), Antonín Ticháček (FMV), Martin Haver (FIS)