Beach volejbalové zahájení akademického roku 2011/2012

1. října
2011

V sobotu 1.10.2011 sa v areáli kolejí VŠE na Jižním Měste konal už tretí ročník obľúbeného turnaja v plážovom volejbale. Turnaj s názvom Blanice Beach Volley KAP si získava stále viac priaznivcov a nadšencov tohto  športu, keďže sa nám tento rok nahlásilo 15 súťažných dvojíc, čo bola  rekordná účasť v existencii tohto turnaja.

Keďže sme hrali 1.10.2011,  tak sme sa obávali trochu počasia, či nebude zima, no naopak, počasie  bolo najteplejšie za posledné roky a opäť nás nesklamalo.

Ako študenti našej školy a volejbaloví nadšenci, si Vás dovoľujeme  informovať o tejto akcii. Jednalo sa o turnaj dvojíc v plážovom  volejbale, pričom sa hralo v základných skupinách na 2 hrané sety do 15  bodov. Hrali sme v troch skupinách po piatich tímoch, pričom sme hrali  systémom každý s každým. Do vyraďovacej časti súťaže sa prebojovalo  najlepších 8 tímov zo skupinovej fázy. Hráčske dvojice boli premiešané,  ale  nezáležalo nám na tom, či bola dvojica iba chlapská alebo ženská, no pre väčšiu atraktivitu turnaja, aj z diváckeho hľadiska, boli lepšie  mixované dvojice. Každý účastník si z turnaja odniesol účastnícky  diplom, dvojice na stupni víťazov si odniesli špeciálne diplomy a  zaviedli sme aj novinku pre tento rok – medaily. Víťaz si odnesie na rok putovný pohár.

Poradie na stupni víťazov:

1. miesto: Roman Hospodár (Jaroslav Brdjar) & Alexandra Andiľová
2. miesto: Jiří Macák & Nikola Klimešová
3. miesto: Dušan Hrianka & Dominika Tichá

Chcem sa ešte raz poďakovať súťažiacim za účasť v turnaji a CTVS za pomoc pri organizácií tejto milej študentskej akcie. V našej tradícii chceme  pokračovať aj na budúci rok, tak si Vás už teraz dovoľujeme pozvať na 4. ročník, ktorý sa uskutoční na začiatku nasledujúceho akademického roka. O presnom dátume Vás budeme informovať.

Volejbalu zdar

Džupin Michal,  FPH