Beachvolejbalisté skončili na ČAH 2017 těsně pod stupni vítězů

26. června
2017

16. ročník Českých akademických her se letos po čtyřech letech konal v Praze. Pořadatelství se ujala dvojice vysokých škol ČVUT a ČZU. Na programu ČAH bylo celkem 24 sportovních disciplín a mezi nimi i beachvolejbal, kde VŠE obhajovala loňský titul. Akademické mistrovství v beachvolejbale mělo velmi vysokou úroveň a zúčastnilo se jej mnoho párů z popředí českého beachvolejbalového žebříčku.

Vysokou školu ekonomickou měli původně reprezentovat dvě dvojice žen, jedna dvojice mužů a další dva hráči se svými spoluhráči z jiných vysokých škol. Bohužel se těsně před turnajem zranil obhájce loňského vítězství Ondřej Rédl, a tak si jeho parťák Martin Bárta byl nucen na poslední chvíli najít náhradu z jiné vysoké školy.

Obě naše dvojice dívek Kateřina Pokorná/Tereza Michalcová i Barbora Adamčíková/Šárka Dostálová se v turnaji prezentovaly velmi dobrým výkonem. První jmenovaná dvojice se umístila na 13. místě, poté co Terka podlehla v opravné části pavouka své loňské spoluhráčce Kristýně Posltové rovněž z VŠE, která nakonec skončila na 7. místě. Šárka s Bárou se každým zápasem zlepšovaly, a nakonec se v opravné části pavouka probily až do souboje o semifinále. V něm těsně nestačily na dvojici Knoblochová/Komárková, která den předtím získala na mezinárodním turnaji Cool Cup v Praze druhé místo. Vítězem ženského turnaje se stala dvojice Eliška Gálová (VŠCHT) a Nicole Dostálová (PALESTRA), které obě mají zkušenosti ze zahraničních turnajů, to jen dokládá vysokou úroveň letošního akademického mistrovství.

V mužském turnaji se představil Martin Bárta se svým narychlo sehnaným spoluhráčem z FTVS UK, Jakubem Krausem. Druhou dvojici, kde měla VŠE svého zástupce, tvořila dvojice Kuba Jarošík (VŠE) a Viktor Bergmann (UK FTVS). Tuto dvojici však nezastihl turnaj v optimální formě, a tak se po jednom vítězství a dvou porážkách loučil Kuba s turnajem trochu předčasně na 13. místě. To obhájci titulu Martinovi se i s náhradním spoluhráčem dařilo o poznání lépe a dokráčeli spolu bez porážky až do semifinále. Tam je čekala dvojice z UK FTVS Pihera/Pavouček. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a dospěl až do tie-breaku, kde se bohužel Martin Bárta po nešťastném dopadu do písku zranil a byl nucen skrečovat toto i následné utkání o třetí místo a obsadil tak konečné 4. místo. Pihera s Pavoučkem poté zvítězili i ve finálovém utkání a stali se tak akademickými mistry pro rok 2017.

Martin Bárta

Výsledky turnaje