Beachvolejbalová reprezentace na AM a ČAH

21. června
2022

V závěru letních semestrů akademických roků se konají pravidelně vysokoškolské republikové soutěže v beachvolejbale. Těchto vrcholových akcí se v letošním roce zúčastnili i studenti naší školy. Jak byli úspěšní v jednotlivých soutěží zhodnotili ve svých reportážích.

Akademické mistrovství ČR smíšených párů v beachvolejbale

1. 5. 2022

Již tradičně se na brněnském Sokoláku konalo akademické mistrovství v mixech (v páru je jeden muž a jedna žena). Za VŠE nastoupili dva mužští hráči s parťačkami z jiných škol. Daniel Kolouch se spároval s Kájou Šaškovou z UK a Adam Waber s Aničkou Starou z ČVUT. Ani jeden pár si nevedl vůbec špatně. Po jednom prohraném a třech vyhraných zápasech mohli Dan i Adam slavit postup do druhého dne a užít si tím pádem ještě jeden večer v centru Brna. V druhém dni soutěže Adam s Aničkou už bohužel nezvládli opravné čtvrtfinále proti domácímu týmu brňáků a skončili tak na pátém místě. Dana s Kájou čekala druhý den v prvním zápase skreč, načež v opravném semifinále nestačili na několikanásobné medailisty z Akademických her, ale i tak si z Brna odvezli třetí místo. Na stupni nejvyšším stanul Matyáš Ježek z UK a Alžběta Skopová za ZČU.

Daniel Kolouch (FPH)

České akademické hry – beachvolejbal – muži

1. 6. 2022

Do Českých Budějovic přijeli na akademické hry dva mužské páry z VŠE. Daniel Kolouch a Dominik Joza to ve své čtyřčlenné skupině neměli lehké. Dva ze tří týmů, se kterými se ve skupině neúspěšně utkali, skončili nakonec v top čtyřce turnaje. Se třetím týmem svedli vyrovnaný boj, jehož výsledek byl 1:1 na sety, ale to už bohužel klukům nijak nepomohlo a s turnajem se rozloučili na posledním místě. Jiří Míka a Michal Dvořáček měli o něco větší štěstí. První nasazený pár v jejich skupině na turnaj nakonec nedorazil a se zbylými dvěma páry uhráli vyrovnané výsledky, bohužel ne vítězně. Na oplátku za skrečovaný zápas od jednoho z nejlepších současných párů v republice jim osud nadělil, že jeden z jejich zápasů se musel kvůli těžkému dešti a bleskům třikrát přerušovat. Z Budějovic si tedy bez dalších bojů Jirka s Michalem odvezli deváté místo, neboť do pavouka postupovali pouze první dva páry ze skupiny. Mistry se stali hráči světového kalibru Matyáš Džavoronok a Jiří Sedlák z Masarykovy univerzity.

Daniel Kolouch (FPH)

České akademické hry – beachvolejbal – ženy

1. 6. 2022

Akademické hry v Českých Budějovicích v plážovém volejbale se již tradičně neobešly bez účasti hráček VŠE. O titul se letos utkalo 16 elitních beachvolejbalových párů vyslaných reprezentovat své vysoké školy. Boje se odehrály skupinovým systémem, kde do finálových utkání následně postupovaly jen první dva páry skupiny.  Za naši školu nastoupily dvě dvojice, které se i přes velkou konkurenci v soutěži rozhodně neztratily. Skupinovou částí turnaje oba naše páry prošly skoro suverénně a nezalekly se žádných favorizovaných soupeřek. Eliška Trunečková s Terkou Perušičovou skončily ve skupině na druhém místě se dvěma výhrami a jednou remízou a Magda Pavlíková s Ivkou Kaňkovou svou skupinu překvapivě celou ovládly. Po skvělém začátku se turnaj pro oba naše reprezentační páry začal vyvíjet spíše smolně. Naneštěstí totiž už čtvrtfinále nastalo to všemi očekávané klání, kde se proti sobě utkaly právě naše dva páry. Bitva to byla nemilosrdná, ani jeden z našich párů se nechtěl jen tak vzdát bojů o medaile. Nakonec i s pomocí trochy štěstí z derby vyšel vítězně pár Kaňková – Pavlíková. Tímto bohužel turnaj pro Elišku s Terkou skončil a holky se musely s turnajem rozloučit na krásném pátém místě. Vytoužené semifinále se pro Ivku s Majdou nevyvíjelo vůbec dobře. Vysilující sluníčko společně s vysokými teplotami se začalo nemile podepisovat na výkonu a náš pár podlehl dvojici z Univerzity Karlovy, která si nakonec z turnaje odvezla kov nejcennější. V utkání o třetí místo na Ivku s Majdou čekal další silný pár z ČZU. Holky bojovaly statečně, ale k nedostatku sil se přidala i nelichotivá úspěšnost na příjmu vyšší z hráček a VŠE si z Českých Budějovic nakonec odvezla bramborové medaile.

Magda Pavlíková (FFÚ)

Beachvolejbalová reprezentace na AM a ČAH