Čtvrté kolo Univerzitní volejbalové ligy

5. dubna
2024

Čtvrtý turnaj Univerzitní ligy se pořádal v pátek 5. 4. v Hradci Králové. Tomíno jako věrný Hradečák nám nabídl ubytování ze čtvrtka na pátek, abychom nemuseli jezdit až z Prahy a nedorazili jsme pozdě na první utkání. Tuto možnost využil pouze Chlebík, a tak už ve čtvrtek vyrazili východním směrem z Prahy. My ostatní jsme ještě měli povinnosti v Praze. Paní Holá se rozhodla, že přivede Chlebíkovi slinu na páteční zápasy, a tak klukům připravila údajně vynikající rajskou. Poté co si kluci prohlídli vozový park tak šli brzo spát.

V pátek v 7 hodin jsme vyjížděli vlakem z Prahy. Cesta se nesla v investičním duchu. Hodnotili se povedené, a především nepovedené investice každého z nás. Vedení naší školy by určitě mělo být spokojené, že se takto vzděláváme na cestách. V Nymburku nastoupil Luky, který strávil noc u babičky a pokračoval s námi do Hradce. Mezitím už byl na cestě Dan z Rokytnice a vyzvedl několik z nás na nádraží. Bohužel modřanské komando si trochu pospalo po přecpání se rajskou omáčkou, a tak ostatní museli jet místní hromadnou dopravou, která nás okradla o 11 korun českých. Kluci naštěstí přijeli včas, a tak na zahájení už bylo všech 8 hráčů + profesor Fikar. Kluci ze Slovenska byli překvapeni z velikosti lukostřelecké haly a pomalu si na ni zvykali.

První utkání přineslo pražské derby, když na nás čekal ČVUT. Právě ČVUT byl naším největším rivalem během celé soutěže. Kluci se sešli pouze v sedmi hráčích a na poměr sil to tedy bylo vyrovnané utkání. První set jsme začali parádním nástupem a utekli jsme o pár bodů. Uprostřed se ale ČVUT dotáhl a utkání začalo být opět lehce napjaté tak jako vždycky. Nakonec jsme první set ukořistili a ujali se vedení 1:0. Do druhého setu jsme nastoupili v obměněné sestavě a od začátku měl navrch ČVUT. Na konci setu, kdy jsem střídal údery typu zeď-síť-zeď-síť, šel do hry znalec místní haly Tomíno a dovedl nás k celkovému vítězství 2:0. Ukázal tak, kdo je tady doma a musel být rád, že si vybral jako spoluhráče budoucí ekonomy než kluky z Českého vysokého učení technického.

Druhé utkání přineslo souboj s TUL. Liberec se prezentoval zářivou hrou v poli, a proto byl každý bod velice náročný. Chlebík i přes to, že nemohl chytit dech, tak to do soupeře mlátil hlava nehlava. Bohužel na konci setu vedl TUL. V těchto situací ovšem máme Míšu s jeho koloběžkou, která soupeře roznesla, a my ovládli první set. Druhý set byl opět vyrovnaný a o našem vítězství rozhodly malé detaily.

Na třetí utkání nás vyzvalo UPCE. Při rozcvičce bohužel byl sestřelen náš největší bombarďák Chlebík, a tak musel k ošetřovatelce. Mezitím co Chlebíkovi natékalo levé oko, tak začal první set. Hráli jsme docela hezký volejbal a prohráli těsnou koncovku. Do druhého setu nastoupil už fyzicky srovnaný Chlebík. Po celé sezóně jsem Rolovi konečně složil náhravku, splatil tak jeho důvěru a přetavil ji tak v bod. I přes to, že jsme dělali lehké chyby tak jsme dosáhli vítězství i díky Jarovo obrovským blokům. Tiebreak už bývá loterie a i přesto, že jsme nehráli špatně, tak jsme bohužel prohráli 1:2.

Celkově se nám tedy turnaj povedl. Naopak ČVUTu se poslední turnaj nepovedl, a tak jsme skončili na druhém místě skupiny východ. To znamená historicky první postup volejbalového týmu VŠE na finální turnaj UVL!!! Navíc to znamená nominaci na kvalifikaci na Akademické hry 2024. Profesor Fikar měl navíc dneska narozeniny, a tak doufám, že jsme mu tímto udělali radost.

Děkujeme profesoru Fikarovi, že se postaral o administrativu během celého ročníku a také, že s námi všechny turnaje odjezdil a dále těm, kteří za něho vzali suplování na hodinách. Teď už nás čeká jen odměna za tvrdou práci v podobě finálového turnaje.