Druhé kolo Univerzitní volejbalové ligy

22. listopadu
2023

Ve středu 22. listopadu se volejbalový tým VŠE vydal po 6. hodině ranní na cestu do Liberce. Soupiska byla opět Martinem Fikarem sestavena dlouho dopředu a vypadala takto: Radim Stehno (FFÚ), Jan Novák (FMV), Tomáš Urban (FPH), Tomáš Dvořáček (FPH), Martin Bárta (FIS), Roland Magera (FIS), Ondřej Mach (FIS), Dominik Šimek (FPH) a Lukáš Tichý (FMV). Cesta neprobíhala hladce. Mohutní volejbalisté se totiž jen ztěží komfortně srovnají na zadní sedadla osobního automobilu. Museli jsme tedy po příjezdu věnovat velkou porci času rehabilitaci po vyčerpávající jízdě. Po příchodu do nově zrekonstruované haly jsme započali důkladnou rozcvičku pod velením velezkušeného profesora Martina Fikara.

První zápas proti TUL začal přímo senzačně! Mohli jsme se spolehnout na silný servis i skvělý útok. Po prvním vyhraném setu jsme ten druhý začali až moc opatrně. Od začátku jsme museli dotahovat ztrátu, což vedlo ke srovnání 1:1 na sety. V tiebreaku se projevila zkušenost nejen hráčů na hřišti, ale také profesora Martina Fikara, jehož dvojitá střídání vedla k vítězství celého zápasu.

Po pauze jsme nastoupili ke druhému zápasu proti UPCE. Druhý zápas byl již zpočátku velmi vyrovnaný a jednalo se to skutečně okulibý volejbal. Po dvou setech ukazovalo počítadlo opět nerozhodné skóre. O vítězi druhého zápasu tak musel znovu rozhodnout tiebreak. Ve zkrácené sadě nedával rady pouze Martin Fikar, ale také Tomáš Urban, jehož rada zněla takto: ,,Správný blokař musí nahrávat z výskoku a za hlavu!” Motivovaný Jan Novák si vzal tuto radu k srdci a v koncovce tak míč precizně nahrál z výskoku za hlavu. Nahrávka tak skončila v ochranné síti na straně soupeře. V rozhodujícím setu se projevila kvalita týmu z Pardubic, jenž si za žádnou cenu nechtěl nechat ujít celkové první místo v závěrečné tabulce soutěže a zvítězil tak 2:1.

Poslední zápas proti ČVUT byl ve všech nejdůležitější. Předcházela mu důkladná mentální příprava i precizní analýza soupeřícího týmu, díky které jsme vstoupili do zápasu se skóre 0:10. První set jsme tedy museli ukrajovat tuto významnou ztrátu a nedalo by se říct, že by se jednalo o velmi atraktivní výkon z naší strany. Druhý set jsme podávali o poznání lepší výkon a na hřišti to jenom žilo. Atmosféra zápasu byla skutečně kulervoucí. Nejen hráči z ČVUT, ale i profesor Martin Fikar museli být uklidňováni rozhodčím. Hráč týmu ČVUT však obrovský tlak nezvládl a po zkaženém servisu pod síť byl trenérem vystřídán. Zápas jsme tak znovu dotáhli do tiebreaku. O tiebreaku by se klasicky dalo hovořit jako o bezproblémovém a tým VŠE tak zvítězil.

Výkon našeho týmu ve druhém kole Univerzitní volejbalové ligy bych zhodnotil velmi dobře. V každém zápase byla vidět veliká bojovnost celého týmu. Celkově se tak tým VŠE nachází na průběžném 2. místě za UPCE.