Družstvo volejbalistek VŠE na Mezinárodním turnaji v Lyonu

13. června
2011
Ve dnech 26. – 28. května 2011 reprezentovaly studentky naší školu na Mezinárodním univerzitním turnaji ve volejbale v Lyonu. Turnaj pořádala Université Claude Bernard Lyon 1 ke 40. výročí svého založení. Hráčky čestně reprezentovaly nejen svoji školu, ale i celou Českou republiku. Byly jsme vybaveny fandícími předměty a zřejmě nikdo nemohl přehlédnout, odkud, že to jsme.

26. května se odehrál zahajovací ceremoniál, kde nám studenti University de Lyon 1 předvedli svá nacvičená taneční vystoupení. Bohužel všechny proslovy, které k zahájení proběhly, byly ve francouzském jazyce (mimochodem jen pouhý jeden organizátor uměl anglicky). Po ceremoniálu nás rozvezly do hotelů, kde jsme bydlely společně s dívkami z Univerzity Karlovy.

27. května začal turnaj v basketbale a volejbale. V obou sportech byly zastoupeny hráči ženského i mužského pohlaví. Po prvotní poraženecké náladě, že jsou všechny dívky „přímo obří“, jsme zvládly první zápas proti Chorvatkám s těsnou prohrou. To nás velmi povzbudilo a naše nálada se otočila o sto stupňů. Druhý zápas byl proti domácím z Lyonu, které jsme hravě porazily. V odpoledních hodinách jsme hrály s dívkami z Delfu, které jsme porazily v „tie breaku“.

Aby si hráči a hráčky odpočinuli, v odpoledních hodinách se konal zápas v rugby domácí Francie proti Španělům. O přestávce jsme shlédly dostihy na ponících. Večer pro nás pro všechny byl připraven program ve staré části Lyonu, v místním baru a procházka ulicemi.

28. května nás hned ráno čekal důležitý zápas – derby proti Univerzitě Karlově, s kterou jsme sem utkaly o umístění v tabulce. Zápas byl opravdu velmi emočně nabitý. Střídačky se předháněly, která bude fandit svým spoluhráčkám více. Začaly jsme neuvěřitelně dobře, ale tak jak to umíme, soupeřky nás pěkně dohnaly a nakonec to byl boj až do třetího setu, kde jsme je porazily. Nyní jsme měly ambice o postup do finále. O finále jsme hrály s týmem Polska. Bohužel v tomto zápase nám zařízl naději rozhodčí. Nechal se lehce ovlivnit, avšak ne námi. Zápas o finále jsme tedy prohrály a bylo jasné, že budeme hrát o třetí místo, tedy o bronz s dívkami z Univerzity Karlovy. Bohužel nás to trošku zlomilo a bylo to znát i v posledním zápase. Po vyčerpávajícím turnaji na nás padla únava a pocit nespravedlnosti. Snažily jsme se, ale dívky z „ Karlovky“ chtěly vyhrát víc. Po chvilce smutnění jsme však zvedly hlavy a usoudily, že turnaj dopadl moc dobře a že se dokážeme srovnávat s týmy vysoké kvality. Večer bylo vyhlášení výsledků a závěrečný ceremoniál a ten kdo by nevěděl, jak výsledky skončily, by si mohl myslet, že jsme to celé vyhrály my. Rozhodně jsme z toho měly největší radost. Po ceremoniálu se na univerzitě grilovalo, byla rozlučková párty a posléze jsme se odebraly do hotelu, kde jsme nabíraly síly na zpáteční cestu.

Jako kapitánka týmu, bych tímto chtěla poděkovat Všem zúčastněným hráčkám, které bez výjimek podaly skvělý herní výkon, který byl podmíněn nejen herně, ale skvělou partou dívek.

Jako speciální díky bych věnovala dvěma řidičkám, které cestu odřídily samy bez sebemenších problémů.

A také trenérovi – J. Boštičkovi, CTVS a VŠE za možnost zúčastnit se tohoto turnaje.

Aneta Kratochvílová, FPH

kapitánka týmu VŠE

Hráčky VŠE: Aneta Kratochvílová – blok a kapitánka, Petra Křivová – blok, Bc. Andrea Bulušková – Univerzál a smeč, Bc. Zuzana Lorencová – Univerzál, smeč a řidička, Bc. Šárka Šteflová – Blok a smeč a řidička, Zuzana Tomčová – Univerzál a smeč, Zdeňka Laštovičková – smeč, Eliška Vomočilová – smeč, Martina Pohanková – smeč, Michaela Kysilková – náhra

Konečné pořadí soutěže:

1.místo – Polsko