Euromasters 2017 – volejbalová reprezentace VŠE obhájila vítězství

15. listopadu
2017

S příchodem listopadu nadešel i čas očekávaného turnaje Euromasters, který se koná v německém městě Koblenz. Účast VŠE na tomto turnaji je již tradicí a vždy jsme sahali na příčky nejvyšší. Při atmosféře, kterou tvoří více než 2000 studentů z více než 20 univerzit se jedná opravdu o nezapomenutelný zážitek.

Po celonoční jízdě jsme kolem páté hodiny ranní dorazili na parkoviště před arénu a zalehli ke spánku, abychom po dvouroční sérii vítězství nasbírali dostatek sil na obhajubu do třetice. Nebylo to lehké, neboť fanoušci se začínali sjíždět a hlasitou hudbou, bubny a megafony nám, možná i nevědomky, znesnadňovali odpočinek.

Do prvního zápasu proti WU Wien jsme v ranních hodinách nastoupili naprosto nepřipraveni a než jsme se rozkoukali, tak jsme se sklopenými hlavami podávali ruce vítězům z Vídně. Věděli jsme, že další zaváhání si nemůžeme dovolit, a tak jsme do dalšího zápasu vlítli a nedali soupeřům šanci. Kolem poledních hodin se dohrávaly zápasy a nastalo představení jednotlivých univerzit. Naše výprava byla sice nejméně početná, avšak svým originálním vystoupením se nám, až na malé zaklopýtnutí, podařilo hrdě představit naši univerzitu. Další třešínkou byl poslední zápas ve skupině, který jsme opět suverénně ovládli. Po náročném dni jsme odcestovali do hostitelského domu, kde jsme se posilnili výborným jídlem a řádně rozebrali strategii na následující den.

V sobotu nás čekalo čtvrtfinále proti italské univerzitě Bozen. I přes to, že se jednalo o vítěze skupiny, podařilo se nám bez větších obtíží zvítězit. V semifinále jsme se opět střetli s týmem z WU Wien, se kterým jsme měli špatnou zkušenost ze základní skupiny. Jak ovšem říká pradávná volejbalová moudrost – na jednom turnaji neprohraješ se stejným soupeřem dvakrát. I nám se podařilo po koncentrovaném výkonu zvítězit se slušným náskokem. Naším finálovým soupeřem byla univerzita z Mannheimu, která připravila naši výpravu o titul v roce 2014. V prvním setu se jednalo o vyrovnanou bitvu až do koncovky, kterou jsme jasně ovládli. Během druhého setu se nám podařilo vyburcovat fanoušky a díky skvělému výkonu jsme ve skvělé atmosféře dotáhli zápas do vítězného konce.

Závěrečné oslavy, předávací ceremoniál i večerní zábava v cirkusovém šapitó jen doladily celkovou úžasnou atmosféru tohoto turnaje. Celé dva dny byly perfektní, a to především díky zvládnuté organizaci a suprovému kolektivu pořadatelů, ostatních studentů, ale především díky studentům z VŠE, kteří si udrží dobrou náladu, i když jim teče do bot, nebo zmoknou tepláky.

Závěrem bych chtěl za celý tým poděkovat sekci volejbalu CTVS, především pak panu PaedDr. Boštičkovi za možnost reprezentovat naši školu.

Za všechny účastníky
Ondřej Bajusz, FFÚ

Účastníci turnaje: Kateřina Kleslová, Daniela Kubiszová, Zuzana Tvrdoňová, Barbora Výšková, Ondřej Bajusz, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil a Ondřej Rédl.

Euromasters 2017 – volejbalová reprezentace VŠE obhájila vítězství